Kolář, diplomat: „H*vno, imb*cil.“ Spočítal Hamáčkovi celou hru

24.05.2021 17:05 | Zprávy
autor: vef

Bývalý diplomat Petr Kolář se na svém facebookovém profilu vyjádřil k rozhovoru ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) pro DeníkN.cz. V něm opakovaně Hamáček řekl, že cesta do Moskvy byla od počátku pouhou kamufláží. „Neuvěřitelné... pan Hamáček se nejspíš drží taktiky, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou. A že dobré zboží se chválí samo...,“ napsal Kolář. Ale k závěru sklouzl ke sprostým výrazům.

Kolář, diplomat: „H*vno, imb*cil.“ Spočítal Hamáčkovi celou hru
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý velvyslanec ČR v USA a Rusku Petr Kolář

Kolář ve svém příspěvku podle svých slov parafrázuje, „co se nám snaží tenhle filuta opakovaně nakukat“. A Hamáčka skutečně nešetří.

„Shrnuto: Jan Hamáček je hrdina, který dokázal to co nikdo před ním. ‚Já jsem vyhnal osmnáct ruských špionů, a to mi nikdo neodpáře.‘ Konec citace. Budiž. Spolu s nastolením personální parity na našich zastupitelských úřadech je to záslužný čin. Na mne to od počátku působí tak, že když hrozil únik informací o Vrběticích na veřejnost a Hamáček pochopil, že jeho plán na cestu do Moskvy je nereálný, přišel s verzí kamufláže a rozhodl se k radikálnímu obratu, aby se spasil. Je to ovšem jen má domněnka, kterou lze těžko prokázat,“ poznamenal Kolář.

„Co je však neoddiskutovatelné, je Hamáčkovo opakované přiznání, že údajnou kamufláž vymyslel on s velvyslancem Pivoňkou. S tím operuje i v rozhovoru pro Deník N. Pokud bychom tedy přijali jeho verzi o tom, že cesta do Moskvy byla od počátku pouhá kamufláž, jak dostat nenápadně do Prahy velvyslance Pivoňku, tak se vlastně opakovaně přiznává k tomu, že do své bezva finty zatáhl nejen prezidenta, premiéra a ministra zahraničí, a to bez jejich vědomí, ale také naše spojence, Slovensko a USA. Připomínám, že naši velvyslanci ve Washingtonu a v Moskvě dostali pokyn, aby nabídli Prahu jako místo pro uspořádání summitu Biden – Putin. A velvyslanci podle tohoto pokynu formou nóty konali. Znamená to tedy ale, že kromě všech výše zmíněných vtáhl do své hry i naše velvyslance. Hynek Kmoníček to v USA nejspíš nějak přežije. Předpokládám, že si o tom myslí své a podle toho se i chová. Stejně tak Američané, kteří raději taktně mlčí,“ dodává dále Kolář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…