Kolář ve svém příspěvku podle svých slov parafrázuje, „co se nám snaží tenhle filuta opakovaně nakukat“. A Hamáčka skutečně nešetří.
„Shrnuto: Jan Hamáček je hrdina, který dokázal to co nikdo před ním. ‚Já jsem vyhnal osmnáct ruských špionů, a to mi nikdo neodpáře.‘ Konec citace. Budiž. Spolu s nastolením personální parity na našich zastupitelských úřadech je to záslužný čin. Na mne to od počátku působí tak, že když hrozil únik informací o Vrběticích na veřejnost a Hamáček pochopil, že jeho plán na cestu do Moskvy je nereálný, přišel s verzí kamufláže a rozhodl se k radikálnímu obratu, aby se spasil. Je to ovšem jen má domněnka, kterou lze těžko prokázat,“ poznamenal Kolář.
„Co je však neoddiskutovatelné, je Hamáčkovo opakované přiznání, že údajnou kamufláž vymyslel on s velvyslancem Pivoňkou. S tím operuje i v rozhovoru pro Deník N. Pokud bychom tedy přijali jeho verzi o tom, že cesta do Moskvy byla od počátku pouhá kamufláž, jak dostat nenápadně do Prahy velvyslance Pivoňku, tak se vlastně opakovaně přiznává k tomu, že do své bezva finty zatáhl nejen prezidenta, premiéra a ministra zahraničí, a to bez jejich vědomí, ale také naše spojence, Slovensko a USA. Připomínám, že naši velvyslanci ve Washingtonu a v Moskvě dostali pokyn, aby nabídli Prahu jako místo pro uspořádání summitu Biden – Putin. A velvyslanci podle tohoto pokynu formou nóty konali. Znamená to tedy ale, že kromě všech výše zmíněných vtáhl do své hry i naše velvyslance. Hynek Kmoníček to v USA nejspíš nějak přežije. Předpokládám, že si o tom myslí své a podle toho se i chová. Stejně tak Američané, kteří raději taktně mlčí,“ dodává dále Kolář.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?
Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...
Další články z rubriky
19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu
ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…
- 17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO
- 16:25 Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají
- 14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení
- 13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU
- 4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci


