Kompaktní tým s Onderkou? Ondřej Neff věští ČSSD další úpadek

10.11.2018 8:50

Jiří Zimola odešel z postu prvního místopředsedy ČSSD. Jeho kompetence převzal brněnský sociální demokrat Roman Onderka. Publicista Ondřej Neff nad tím jen kroutí hlavou. Je toho názoru, že s tandemem Hamáček – Onderka se ČSSD bude dál potácet od desíti k pěti.

Kompaktní tým s Onderkou? Ondřej Neff věští ČSSD další úpadek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Publicista Ondřej Neff na serveru Neviditelný pes nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co předvádí ČSSD. Z vedení strany odešel Jiří Zimola, který na postu setrvával jen pár měsíců Teď jeho pravomoci převzal další místopředseda Roman Onderka, a další místopředseda a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický si to pochvaluje. Neff by rád věděl, jestli většina Čechů vůbec tuší, kdo je Netolický a Onderka.

„Katastrofální nedostatek viditelných tváří dopadá zdaleka nejen na sociální demokracii. V této straně se ovšem snoubí s dalším nedostatkem, totiž absencí čitelného programu. A zde nezbývá než opakovat to, co bylo mnohokrát vyřčeno. Sociální demokracie se potácí mezi koncepty lidí, kteří mají prst na tepu doby a vědí, kudy se valí nelítostný historický proud ovlivňovaný průmyslem 4.0 a na něj navázanými společenskými změnami likvidujícími stereotypy pojetí rodiny (atd. – zde bych mohl pokračovat v podstatě do nekonečna), a lidí, kteří vstávají v pět třicet a dělají osm hodin denně plus přesčasy a neděle a těm jsou stereotypy putna. Jenže právě oni se od partaje s kořeny do devatenáctého století odvracejí k politickým žabákům, kvákajícím snadnou nápravu teď tady a ihned,“ napsal Neff.

Neff by si nepřál konec ČSSD a doufá, že se strana zase postaví na nohy, ale prý to bude mít těžké. Bude trvat, než se lidé odvrátí od oněch žabáků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řádění vrahů a kriminálníků? Toto se stane, když si občané nechají vzít zbraně, varuje expert

9:02 Řádění vrahů a kriminálníků? Toto se stane, když si občané nechají vzít zbraně, varuje expert

Pavel Černý, muž, co trénoval policii a vojenské jednotky v Mexiku, Afghánistánu či Kongu, sdělil v …