Konečně odborníci bez politické tlačenky. Do vedení ČD Cargo přichází ostřílení manažeři

25.05.2022 13:36 | Zprávy

Valná hromada Českých drah dnes schválila nominaci dvou nových členů představenstva ČD Cargo. Do vedení společnosti tak nastupují dva zkušení manažeři, Martin Svojanovský a Zbyszek Waclavik. Oba mají dle současného vedení drah na klíčových pozicích ve skupině ČD mnohaletou historii a zajímavé úspěchy.

Konečně odborníci bez politické tlačenky. Do vedení ČD Cargo přichází ostřílení manažeři
Foto: Koláž, Barbora Rochterová
Popisek: Valná hromada Český drah dnes schválila nominaci dvou nových členů představenstva ČD Cargo

Ačkoli se roky hovoří o obsazování pozic ve státních podnicích na základě kamarádství nebo zásluh a podobně, vypadá to, že ČD Cargo šlo jinou cestou. Nově zvolení členové představenstva mají roky praxe jak v Česku, tak v zahraničí. 

A kdo že jsou dnes jmenovaní členové představenstva nákladního dopravce?

Jméno první: Martin Svojanovský. V Českých drahách působí 28 let a do představenstva se vypracoval úplně odspodu. V roce 1993 začínal jako výpravčí. Přes pozici dopravního dispečera, manažera zákaznického centra a vedoucího oddělení produktového plánování se dostal až na ředitele Řízení provozu České Třebové. V podstatě až do samotného středu provozního fungování národního nákladního dopravce. On a jeho 130 zaměstnanců jsou ti, kdo denně řeší pohyby několika set vagonů a lokomotiv. Jeho povýšení do pozice člena představenstva, který bude mít na starosti právě provozní sekci, je tak zcela logická. Již dnes má Svojanovský velkou část agendy této pozice na starosti – zejména tu část zaměřenou na dálkové spoje. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…