Korespondenční volba projde. Ústavní soud pětikoalici posvětí vše, tuší Klusáček

14.06.2024 20:25 | Monitoring

Bude úspěšná koalice Stačilo! pokračovat, nebo se splní přání Marka Bendy z ODS, aby opět mimoparlamentní strany u voleb do Poslanecké sněmovny propadly a uvolnily cestu druhé Fialově vládě. Nakolik může korespondenční volba ovlivnit svobodu a tajnost voleb? I o tom byla řeč v pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové, jejímž hostem byl předseda České strany národně sociální Michal Klusáček. Jeho strana kandidovala v koalici Stačilo!.

Korespondenční volba projde. Ústavní soud pětikoalici posvětí vše, tuší Klusáček
Foto: Reprofoto: Aby bylo jasno (HeroHero)
Popisek: Michal Klusáček

„Volební výsledek naší koalice je výborný. Řekl bych, že výsledek eurovoleb dává velikou naději našemu národu, našemu státu do budoucna, že nebude pokračovat vláda, která nám vládne a že spolupráce, kterou jsme nastartovali, bude dále pokračovat," poznamenal Klusáček.

„Všude, nebo téměř všude budeme v nadcházejících volbách kandidovat spolu, pod značkou Stačilo!. Ve všech krajích jednání probíhají a sestavují se kandidátky. Doufám, že to vše dobře dopadne," sdělil k nadcházejícím krajským volbám. V Senátu by také chtěli kandidovat společně, vybírají se obvody, kde se bude kandidovat. 

Své stanovisko řekl také k Filipu Turkovi, který se také dostal do Evropského parlamentu. „Filip Turek uspěl díky své image, kterou si vybudoval. Ale ta jeho historie bohužel... Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Je příznačné, že ODS, respektive někteří členové ODS hodnotí kladně tento výsledek a ukazuje to, že Německo, respektive Sudeťáci mají veliký vliv na formování politiky u nás. Ať už se jedná o TOP 09, především KDU-ČSL, kde se oni objímají na sudetoněmeckých dnech," poznamenal Klusáček k minulosti Filipa Turka. Nedovede si podle svých slov vysvětlit, že Filipa Turka podporuje exprezident Václav Klaus. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

23:24 Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

Konec snahy prezidenta USA Joea Bidena o své znovuzvolení přivítalo mnoho vlivných tváří Demokratick…