Landovský míří do Bruselu hájit českou armádu. Kde na to vezmeme? krotil jeho plány Takáč

01.08.2019 15:09 | Zprávy
autor: nab

Česká republika bude mít nového velvyslance při Severoatlantické alianci, Jakuba Landovského (ČSSD). Ve středečním Interview na ČT24 s moderátorem Danielem Takáčem otevřeli diskusi například nad tím, zda je české vojsko akceschopný a dobře vybavený celek. Landovský také prozradil, jak bude v Bruselu vysvětlovat, že Česko stále nedává na obranu tolik, kolik slíbilo.

Landovský míří do Bruselu hájit českou armádu. Kde na to vezmeme? krotil jeho plány Takáč
Foto: ČSSD
Popisek: Jakub Landovský

Od 15. 8. by měl Landovský už působit přímo v Bruselu v centrále NATO. „Je čas se po pěti letech posunout někam, kde před svou odpovědností neuteču,“ komentuje své profesní změny budoucí velvyslanec při NATO Landovský.

To, co českou armádu nyní nejvíce brzdí, je podle Landovského chybějící technika. „Teď je opravdu třeba naši armádu modernizovat,“ sdělil dosluhující náměstek ministra obrany, co je hlavní úkol Ministerstva obrany pro tyto dny.

„Nikdy jsme nebyli blíže k realizaci tak velkých projektů,“ podotkl s tím, že vše potřebné je již připraveno, a vyjádřil spokojení s tím, že armáda konečně občanům vysvětluje, co je její specifický požadavek. „Zbývá jen poslední akviziční koncovka, která je v rukou Ministerstva obrany,“ podotkl Landovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…