Let olympioniků, kde propukl covid. Šéf olympijského svazu: To nebyla náhoda!

22.07.2021 19:07

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. Vedení ČOV vyšetřuje události v olympijském speciálu, kterým cestovali do Tokia čeští sportovci, u nichž se objevil koronavirus. Je možné, že členové reprezentační výpravy porušovali protiepidemická opatření? Jak se projeví vyřazení několika českých sportovců ze soutěží kvůli pozitivním testům na covid-19 na přípravě zbývajících reprezentantů?

Let olympioniků, kde propukl covid. Šéf olympijského svazu: To nebyla náhoda!
Foto: ČOT
Popisek: Český olympijský tým - logo

„V současné době jsou v Tokiu čtyři nakažení sportovci,“ potvrdil Jiří Kejval. K nákaze s největší pravděpodobností došlo na palubě letadla do Tokia. Už si Český olympijský výbor dělal nějakou analýzu, proč k té nákaze došlo a zda třeba tomu nešlo nějakým opatřením předejít?

Anketa

Lídr které volební strany si zatím v kampani počíná nejzručněji?

26%
1%
1%
48%
2%
12%
hlasovalo: 12898 lidí
„Tuhle situaci považujeme za to, že to nebyla náhoda. Že tam muselo dojít k lidské chybě, k nesplnění některých z těch protokolů. Takže jsme se dneska rozhodli, že uděláme vyšetřování, spolupracujeme na tom i se zahraničními odborníky a chceme vyřešit všechny ty fáze, které jsme měli, předletové, ať už tu předletovou část nebo v průběhu letu, nebo i v průběhu potom, kdy jsme přiletěli. Do 14 dnů bychom chtěli vědět úplně přesně, kde se udělala chyba, kdo za to mohl, kde to vzniklo. A poučit se z toho do budoucna,“ podotkl Kejval se slovy, že jde o obrovskou lidskou tragédii pro ty sportovce, které to postihlo. 

Kejval také hovořil o aktuálních informacích ve vesnici. „Je to strašně smutné, neobešlo se to bez slz. Lidé, kteří jeli v tom speciálu, byli dnes odvezeni z vesnice, aby vůbec nepřišli do styku s těmi dalšími, kteří přijíždějí do vesnice, a abychom měli stoprocentní jistotu, že se ta nákaza nebude dále šířit,“ podotkl Kejval.

„Nyní všichni stoprocentně dodržují hygienické předpisy, které se týkají nošení roušek. A samozřejmě že je to pro každého obtížné. V zásadě třeba mají čtrnáct patnáct hodin každý den, v tom vedru, v té vysoké vlhkosti nosit sportovci roušky, tak je to obtížné, ale v české výpravě to dnes každý chápe. Mluvil jsem se sportovci dneska osobně, poslal jsem jim osobní dotaz a věřím, že se podaří to nějakým způsobem zmírnit a že mimo ten let se to nerozšíří,“ dodal Kejval. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …