Lidovci mimo Sněmovnu – „To bych určitě nechtěl,“ říká Jiří Čunek

08.05.2024 21:30 | Monitoring

Lidé, kteří nemají děti, by měli být finančně potrestáni odvodem vyšších daní, jak lidovci navrhují, řekl v rozhovoru pro XTV lidovecký senátor Jiří Čunek. Kritizoval zde také vládu za to, že znovu nezvedla superhrubou mzdu, ale dělají se místo toho úpravy důchodů. Jeho stranický kolega, ministr práce a sociálních věcí Marina Jurečka, by podle jeho slov měl odstoupit.

Lidovci mimo Sněmovnu – „To bych určitě nechtěl,“ říká Jiří Čunek
Foto: XTV
Popisek: Senátor Jiří Čunek

Někdejší předseda KDU-ČSL považuje za správný krok návrh lidovců, aby bezdětní lidé hradili vyšší odvody na důchod, což mnozí lidé označují za „potrestání“: „To není potrestání. To je vyšší daň. Protože ten, kdo děti má, tak má větší výdaje – významně, a ty jeho děti se poté podílejí na tom, aby ti, kteří nemají děti, ať už z jakéhokoli důvodu, tak aby mohli přežít anebo dožít důstojně, že se o ně někdo stará,“ uvedl Čunek v pořadu X-Talk.

„Pamatuji si, že když mně bylo dvacet a byl jsem svobodný, tak jsem platil vyšší daň než mí ženatí kolegové,“ vzpomněl senátor, že dříve to bylo takto podobně nastavené: „Já jsem určitě pro, a to nejen proto, že je to z dílny KDU-ČSL. Ono to tady existovalo a byla to dobrá praxe, bylo to dobře,“ řekl s tím, že by se mělo dělat všechno pro to, aby politici motivovali lidi k odpovědnosti za svůj život.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…