Lídr ODS: Svět se v ... obrací. Zážitek se dřevem. Pokáceli, vezli pryč. Ani Cimrman by nevymyslel

25.08.2020 12:40

Jakub Unucka, kandidát ODS a TOP 09 na hejtmana Moravskoslezského kraje, se zlobí. Podle jeho názoru se svět obrací v sedací část těla, protože v České republice zažíváme Kocourkov, jaký by ani Jára Cimrman nedokázal vymyslet. Člen ODS si položil otázku, proč neziskové organizace hlasitě nekřičí a neprotestují.

Lídr ODS: Svět se v ... obrací. Zážitek se dřevem. Pokáceli, vezli pryč. Ani Cimrman by nevymyslel
Foto: archiv
Popisek: Lídr ODS v Moravskoslezském kraji Ing. Jakub Unucka, MBA.

„Svět se v ... obrací aneb to by nevymyslel ani Jára Cimrmann. V Bruntále se pokácí strom zasažený kůrovcem. Firma ho naloží na přetížený kamion, který rozbije všechny cyklostezky a okresky a odveze ho přes celou republiku na nádraží. Tam kmeny naloží na vlak a přes Sibiř ho 3 týdny vezou do Číny, napsal člen ODS Unucka na sociální síti Facebook.

Jenže šílenství dnešního světa tím prý nekončí.

V Číně totiž dřevo nařežou na desky a lodí dovezou zpátky do Evropy, kde se toto dřevo vydává za superekologický výrobek. Přitom při přepravě dřeva do Číny a loděmi z Číny zpět do Evropy zanechává tak velkou uhlíkovou stopu, že o nějakém ekologickém postupu nelze mluvit. 

„Uhlíková stopa vlaku, který pohání elektřina z ruských uhelných elektráren a lodi, která spálí tolik nafty, jako všechna české auta za měsíc, je šílená. Cena dopravy a manipulace je úplně stejně šílená. Devastace krajiny a komunikací je nevyčíslitelná. Prostě blbost na kvadrát,“ nebral si servítky Unucka.

Udeřil však i na neziskové a protikorupční organizace. Chtěl vědět, proč se nikdo nezajímá o to, že se české dřevo nezpracuje v České republice, že se vozí nesmyslně přes půl světa.

„A proč se ten kůrovcem ohlodaný strom nemůže spálit v nejbližším městě v kotelně? Nebo se nemůže lidem v okolí prodat za nákladovou cenu pro domácí kotle? Že by proto, že to nejde transparentně a nediskriminačně vysoutěžit? Co na to Rekonstruce & Destrukce státu a všechny ekologické neziskovky? Proč mlčíte?“ tázal se.

Jakub Unucka se zlobí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: Utajené rakety. Ukradené hromosvody. Zamlčená pravda. Místní promluvili

13:00 Vrbětice: Utajené rakety. Ukradené hromosvody. Zamlčená pravda. Místní promluvili

Pro poznání toho, co se stalo ve Vrběticích, jsou důležité výpovědi svědků. Jednu takovou zveřejnil …