Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

08.12.2021 15:56 | Ze sítí

Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu věnuje prezidentu republiky Miloši Zemanovi a audiencím kandidátů na ministry, které nyní v Lánech probíhají. Kmenta nazývá událost Horory z Lán.

Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky
Foto: Repro Youtube
Popisek: Investigativní novinář Jaroslav Kmenta

„To jakoby školní ‚přezkušování‘ nových ministrů od ředitele základní školy Miloše Zemana má dva důvody: Zeman vytváří tlak na to, aby bylo po jeho. Zeman tím určuje agendu médií a politiků. Je to hráč. Nic jiného nedělá. Jen brnká všem na nervy,“ poznamenává Kmenta.

„Doporučuji, aby se s budoucími ministry scházel každý den také premiér Petr Fiala a sdělil veřejnosti svůj dojem z těchto lidí. A aby to mělo grády, chtělo by to druhé kolečko v podání předsedkyně Sněmovny a pak třetí ‚přezkušování‘ šéfem Senátu. Minimálně se tím změní či vyváží agenda médií,“ dodal.

A věnuje se i vlastnímu aranžmá, kdy prezident Miloš Zeman kvůli své pozitivitě na covid-19 přijímá návštěvy v proskleném prostoru. „Klidně bych to dělal i v nějaké kukani, aby to mělo rozměr onoho absurdního kašpárkova divadla Miloše Zemana, toho času pyžámkového prezidenta. Hovory z prosklených Lán by tak mohly nahradit: Hovory ze Strakovky, Hovory od Pekarky, Hovory z Vystrčila,“ uvedl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Anketa

Musíte v posledních týdnech šetřit na jídle?

65%
11%
hlasovalo: 39384 lidí
„A kdo bude mezitím vládnout? Jak prosvištíme pandemií? Co se udělá s ‚nemocnou ekonomikou‘ a zadlužeností země? To prezidenta evidentně moc nezajímá. Nebo na to snad zapomněl? Přitom by stačilo, aby řekl asi toto: ‚Jde mi o post ministra zahraničí. V osobě nového šéfa diplomacie Lipavského nemám jistotu proizraelské politiky a neutrálního postoje k Rusku a Číně. Nechci ovšem brzdit vývoj. Proto očekávejte, že jako prezident se budu velmi aktivně podílet na formování zahraniční politiky. Minimálně tím, že budu cestovat po světě a mnohem víc se zapojovat do debat na vládě a doporučovat koordinaci našich postojů. To vše budu dělat pro to, že respektuji premiéra a jeho výběr ministrů. Navíc – a to zejména – nechci oddalovat jmenování nové vlády, kterou naše země nutně a rychle potřebuje. Proto říkám: Nesouhlasím s ministrem Lipavským, ale v zájmu země nebudu vznik nové vlády torpédovat,“ poukázal Kmenta.

„Jo, že prezident nemůže tolik cestovat a být tak aktivní i na domácí scéně se všemi těmi hadičkami a přístroji, na kterých je závislý? Jo, a že by takhle státotvorný Zeman beztak nebyl? To je jasný. Já se jen tak zasnil…“ zmínil dále Kmenta a přešel dle svých slov na vážnou linku.

„A teď vážně. Jsem přesvědčen, že prezident žije ve ‚skleníku‘ a ujíždí mu realita dnešního světa. Je to jako kdyby jel po rychlostní silnici v ‚papamobilu‘ a všichni kolem se jen modlili, abychom tuhle ‚jízdu‘ přežili. A pokud ji nakonec nějak přežijeme, budeme tak trochu za exoty. Jako v těch vtipných kolážích...“ uzavřel Kmenta a sdílel pár fotografií, které v současné době kolují internetem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

8:41 Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejména ve stře…