Lůza už se třese na Českou televizi, vypálil Pavel Šafr

23. 2. 2018 15:51

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov znovu udeřil na Českou televizi. Hlava státu dala najevo, že by uvítala personální změny ve veřejnoprávní televizi. A Pavel Šafr na serveru Forum24.cz znovu bije na poplach. Lůza se podle něj třese na změny v ČT.

Lůza už se třese na Českou televizi, vypálil Pavel Šafr
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

Miloš Zeman se v pořadu Týden s prezidentem vyjadřoval k výkonu českých sportovců na olympiádě v Jižní Koreji. Neskončil však jen u českých sportovců. Svou porci dostali také sportovní komentátoři působící v ČT a od nich zase nebylo daleko k personálním záležitostem ve veřejnoprávní televizi celkově. Zlatá medailistka Ester Ledecká je prý prezidentovi o to sympatičtější, že odmítá dávat rozhovory českým novinářům, když se koncentruje na závod.

Prezident ještě dodal, že nestačí jen kritizovat práci České televize, ale hodilo by se také nějak situaci změnit. „A jedna z cest, jak s tím něco dělat, spočívá ve dvojím zamítnutí zprávy o hospodaření České televize. V takovém případě dochází k personálním změnám v České televizi a já bych si samozřejmě tyto změny velice přál. I když je jako prezident nemohu vůbec ovlivnit. To mohou ovlivnit pouze poslanci, pokud tu zprávu o hospodaření dvakrát zamítnou,“ poznamenal prezident.

Když to uslyšel Pavel Šafr, rozhodl se veřejnoprávní televizi bránit na sociální síti Twitter. „Bolševizace pokračuje. Teď se lůza třese na likvidaci České televize. Situace je opravdu strašná,“ napsal. A svým příspěvkem rozpoutal diskusi do které se zapojil např. bloger František Matějka. Ten Šafrovi okamžitě oponoval, že by stačilo, aby ČT podávala divákům objektivní informace, a ne jen jednostranný pohled na svět.

Kriticky se o veřejnoprávní televizi  vyjádřili i někteří další diskutující. Zazněl dokonce názor, že likvidace ČT by byla správnou věcí.

O slovo se však přihlásili i zastánci ČT, kteří varovali, že se blíží další „válka o ČT“, protože se jistě najdou poslanci, kteří prezidentův hlas vyslyší. Proto je prý nezbytně nutné Českou televizi bránit.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hulvát Zeman říká ku*da. Ondráček je zm*d. Jsem Ježíš, anděl pravdy. Pavel Novotný vytáhl šibenici a vytočil Drtinovou

21:54 Hulvát Zeman říká ku*da. Ondráček je zm*d. Jsem Ježíš, anděl pravdy. Pavel Novotný vytáhl šibenici a vytočil Drtinovou

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) se krátce po svém včerejším výslechu rozhodl na svém…