Lže! Vyhýbá se diskuzi, nechce k Soukupovi. Okamura o Dvořákovi z ČT. Kalousek mu to pak musel vysvětlit

24.10.2019 15:00

Přesně před týdnem se zákonodárci pokusili schválit zprávy o hospodaření ČT, ale díky obstrukcím poslanců hnutí Svoboda a přímá (SPD) a několika dalším kolegům se jim to nepodařilo. Tento čtvrtek učinili další pokus. A předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek bránil generálního ČT Petra Dvořáka před místopředsedou Sněmovny Tomiem Okamurou (SPD) a Jaromírem Soukupem.

Lže! Vyhýbá se diskuzi, nechce k Soukupovi. Okamura o Dvořákovi z ČT. Kalousek mu to pak musel vysvětlit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Poslanci znovu debatovali o výročních zprávách o hospodaření České televize za léta 2016, 2017 a 2018. Navzdory tomu, že se pomalu blíží konec roku 2019, se poslední schválená zpráva o hospodaření ČT vztahuje k roku 2015.

Zákonodárci věnovali pozornost také generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi. Kritickými slovy na jeho adresu nešetřil bývalý stranický kolega Tomia Okamury a dnes nezařazený poslanec Lubomír Volný.

„Já tady musím zareagovat na lež, která zazněla z úst generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Tady zazněl citát, že on se nevyhýbá diskusi. Ale vždyť on se jí přeci vyhýbá. Veřejně byl mnohokrát pozván do TV Barrandov,“ oznámil Okamura. V tu chvíli se Sněmovnou rozlehl smích.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Anketa

Myslíte si, že Piráti jsou přínosem pro českou politiku?

4%
96%
hlasovalo: 40189 lidí
Okamura se však nedal odradit a pokračoval v řeči. „Do přímého přenosu, do diskuse byl pozván v přímém přenosu. To mi připadá, že k smíchu není, zastal se Okamura TV Barrandov a jejího ředitele Jaromíra Soukupa, „aby se postavil Jaromíru Soukupovi v přímém přenosu a tam, aby argumentoval, co se týče těch výtek. A generální ředitel ČT to odmítl. Je jedno, co si o tom myslíte, já reaguju na tu větu, že říkal, že se nevyhýbá diskusi. Nic víc, nic míň. Vyhýbá se diskusi,“ vyjádřil svůj názor Okamura.

„A generální ředitel ČT tam odmítl jít, protože by měl tak silného soupeře, který je argumentačně připraven, že by samozřejmě to nebylo pro něj vhodné,“ vychvaloval Soukupa Okamura. „On tady najednou nabízí jinou diskusi u sebe na televizi, kterou budou moderovat jeho zaměstnanci, na které má přímý vliv, i finančně, formou odměn a tak podobně. Tak to je představa demokracie České televize,“ rozčiloval se místopředseda Sněmovny. „Takže já vyzývám generálního ředitele Dvořáka, ať přijme pozvání pana Soukupa,“ pravil Okamura.

Když se zdálo, že skončil, obvinil ještě generálního ředitele ČT, že je arogantní. Nelíbil se mu totiž Dvořákův výrok, že ČT dává šanci promluvit ke svým voličům i prezidentovi Miloši Zemanovi i Tomio Okamurovi.

„Přes tři miliony voličů Miloše Zemana, půl milionu voličů SPD mu platí koncesionářské poplatky a on nám arogantně dává milostivě šanci? To je neuvěřitelné,“ rozpálil se Okamura.

A v tu chvíli už se Kalousek neudržel.

„Pan místopředseda (Sněmovny) Okamura řekl, že se pan ředitel Dvořák vyhýbá diskusi, protože odmítl přijít do pořadu Jaromíra Soukupa. Nechci slovíčkařit, ale tvrdím, že opravdu není totéž vyhýbat se diskusi a vyhýbat se individuu, které se jmenuje Jaromír Soukup. To je přirozený štítivý reflex slušného člověka, nikoli vyhýbání se diskuzi,“ zdůraznil Kalousek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …