Manželství pro všechny, jinak jsme Rusko, sekl poslanec STAN. Naštval i koalici

01.06.2023 13:12 | Zprávy

ZE SNĚMOVNY V Poslanecké sněmovně je dnes na programu třaskavé téma v podobě schvalovacího procesu k zákonu o tzv. manželství pro všechny. Třaskavé proto, že se očekávalo, že si do vlasů vjedou i členové vládní koalice navzájem. A tato očekávání byla naplněna. Přes všechny výzvy k věcnosti a toleranci totiž poslanec Exner (STAN) zmínil, že buď přijmeme zákon, nebo jsme „periferie ruského stylu“ a bylo to. To je velká síla! Tohle fakt ne, slyšel od svých koaličních kolegů. Nás, kteří máme konzervativní hodnoty, onálepkujete nějakou ruskou nálepkou, ptali se dále.

Manželství pro všechny, jinak jsme Rusko, sekl poslanec STAN. Naštval i koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání sněmovny. Díl 65.

„Manželství pro všechny bylo zařazeno na návrh předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové,“ zahájila téma ve Sněmovně podle sněmovního Stenoprotokolu předsedkyně Poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová.

„To, že část klubu hnutí ANO chce na toto téma mluvit, no bodejť ne, je to tady zaparkováno několik let, protože vy se nejste schopni domluvit, protože jste se slepili jenom proto, abyste se vymezili vůči Andreji Babišovi, to je jediné, co vás drží pohromadě, ale jinak vás nedrží vůbec nic,“ měla Schillerová jasno a dodala ještě, že část poslanců za ANO návrh na manželství pro všechny podporuje.

„Ano, já netvrdím, že ne, já mezi ně například nepatřím, ale podporuje a my respektujeme, protože my jsme demokratický klub a respektujeme názor části našeho klubu, který se k tomu chce vyjádřit. Takže prosím, nesvádějte to na hnutí ANO, my jsme priority jasně vymezili – bavme se o problémech těchto lidí – o tom se bavit vůbec nechcete.“

Následně se rozproudila diskuse na téma manželství stejnopohlavních párů, do které přispěla úvodem poslankyně za hnutí STAN Michaela Šebelová.

„My je nepoznáme, na první pohled vypadají úplně stejně,“ řekla na adresu homosexuálů.

„A mě napadá takový příměr, já mám ráda seriál Červený trpaslík a tam je takový hologram a on má na čele napsáno H a je na první pohled vidět, že je to hologram. Ale když má někdo lesbickou orientaci nebo gay orientaci, nemá to napsáno na čele, nepoznáme to na něm, je úplně normální, stejně jako my. A věřte mi, že vím, o čem mluvím,“ podtrhla svoje slova příkladem z vlastní rodiny.

„Já mám dvojčata, jednovaječná, úplně identické kluky a jeden z nich je gay.“

Po ní se do diskuse přihlásila Nina Nováková, poslankyně za KDU-ČSL, která se vrátila ke včerejšímu vyjádření poslankyně Barbory Urbanové (STAN).

„Z úst paní poslankyně Urbanové zaznělo, že láska je láska, a tak dále, a tak dále. A dneska tady zaznělo z úst mé předřečnice, že vlastně nemohou uzavřít stejnopohlavní páry trvalý svazek. Tomu vůbec nerozumím,“ nechápala poslankyně.

„Ta trvalost přece spočívá právě v té lásce a v tom, že se vzájemně na sebe mohou spolehnout a zatím je to registrované partnerství,“ vidí věci zástupkyně lidovců z jiné perspektivy. S tím, že se v zájmu lidí LGBT+ bude revidovat zákon o registrovaném partnerství.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: MaA

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Naprostý blb ...., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemedard , 01.06.2023 14:48:33
jako ostatně všichni politici ... Normální člověk do politiky nejde ... myslím do té dnešní zlodějské fašistické politiky ... Bylo by mu na zvracení ... jako nám ...

|  9 |  0

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…