Marek Benda do Ústavního soudu? Podle právníků by to porušilo zákon

01.04.2023 17:13 | Ze sítí
autor: mp

Sněmovní matador Marek Benda (ODS) se v české sněmovní politice pohybuje od jejího zrodu. S příchodem nového prezidenta Petra Pavla na Hrad se začalo spekulovat, zda by se Benda mohl stát jedním z členů Ústavního soudu ČR (ÚS). Ačkoli sám Benda svůj přechod do ÚS ČR odmítl, spekulace tohoto typu se šíří dál a proti možnému přechodu Marka Bendy na ÚS se zvedla vlna odporu. Brněnský právník Tomáš Tyl má za to, že jde o projev totalitního počínání vlády Petra Fialy (ODS).

Marek Benda do Ústavního soudu? Podle právníků by to porušilo zákon
Foto: CNN Rima News
Popisek: Marek Benda v Partii

Dlouholetý poslanec Marek Benda v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News 12. března prohlásil, že je spokojen ve Sněmovně.

„Být ústavním soudcem je velmi prestižní věc, ale já v tuto chvíli říkám, že jsem spokojený tam, kde jsem. Mám nějaké úkoly spíš v tom směru, abych se pokusil najít možnosti kooperace s opozicí, aby ten letošní rok byl méně divoký než ten minulý, nebo ty poslední týdny. Takže já myslím, že mám fakt dost úkolů ve Sněmovně,“ nechal se slyšet Benda.

Přesto se stále objevují spekulace, že by poslanec Benda mohl na Ústavní soud zamířit. A proti tomu se zvedá vlna odporu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Jedno nechápu

Proč je podle vás odpad s větrných elektráren tak velký problém? Větší než třeba z jaderných elektráren. Pro ten se také přeci našlo řešení, a to jde podle mě o mnohem víc nebezpečný odpad. Proč by to nešlo i u těch větrných? Mě třeba větrné elektrárny nepřijdou špatné, ale je pravda, že tu pro ně m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Benešovy dekrety a poplatky. Okamura s Rašim otevřeli citlivá témata

18:55 Benešovy dekrety a poplatky. Okamura s Rašim otevřeli citlivá témata

Je fajn, že máme národ, který je nám nejbližší, uvedl Tomio Okamura při návštěvě předsedy slovenskéh…