Marian Kechlibar varuje: Jdou po krku těm s jiným názorem, zničit mohou i vás. Oběti vybírají takto

28.07.2020 8:35

Jsou lidé, co si jen v klidu dělají svoji práci a netuší, že jednoho dne mohou být na internetu vystaveni tak velkému tlaku, že to může vážně ovlivnit jejich každodenní život. Matematik Marian Kechlibar představil příběh člověka, jenž byl profesně zničen právě za pomoci sociálních sítí. Poté prozradil, koho všeho se může tato společenská válka dotknout.

Marian Kechlibar varuje: Jdou po krku těm s jiným názorem, zničit mohou i vás. Oběti vybírají takto
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar
reklama

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 29859 lidí
Gary Garrels byl až donedávna kurátorem oddělení maleb a soch v sanfranciském muzeu moderního umění, ale dnes už jím není. Poté, co otevřeně prohlásil, že i nadále bude kupovat díla bělošských umělců, proti němu lidé začali podepisovat petici, ve které ho obvinili z rasistického chování a nakonec ho dotlačili k odchodu z funkce. Podle matematika Mariana Kechlibara jde o klasickou ukázku společenské války, která zuří na Západě.

Typickým rysem této války podle něj je, že jí padají za oběť tzv. menší ryby, nebo jinak řečeno lidé, kteří sice dosáhli jistých úspěchů, ale nejde o světoznámé osobnosti typu autorky knih o Harrym Potterovi J. K. Rowlingové. Tu je totiž poměrně obtížné zostudit natolik, aby byla nucena stáhnout se do ústraní.

Zdaleka nejzranitelnější demografií, přímo ideálními oběťmi Molocha, jsou lidé, kteří v životě dosáhli nějakého mírného úspěchu (dejme tomu toho kurátorského křesla v sanfranciském muzeu), ale od opravdových velkých ryb je dělí několik příček na sociálním žebříku a o jejich budoucnosti rozhoduje nějaký nervózní šéf nebo ustrašená dozorčí rada. A myslím si, že pachatelům je to přes veškeré ty obřadné kecy o privilegiích a sociální spravedlnosti ve skutečnosti jedno,“ napsal Kechlibar na svém webu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

9:21 VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném …