Martin Fendrych vytáhl na obranu Českého rozhlasu: Prezident mluví jako dlaždič a vás bude pobuřovat běžné slovo „penis“?

27.07.2018 13:59

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych se vysmál kritikům Českého rozhlasu, kteří rozjeli kauzu „rozhlasového porna“. Prý jde jen o další útok na veřejnoprávní rozhlas, kterým se ho jistí lidé pokoušejí oslabit, protože nemalá část veřejnosti vítá, když prezident Miloš Zeman veřejně občas mluvívá hůř než dlaždič.

Martin Fendrych vytáhl na obranu Českého rozhlasu: Prezident mluví jako dlaždič a vás bude pobuřovat běžné slovo „penis“?
Foto: Screen: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem, který se natáčel na Vysočině.
reklama

Horké vody českého mediálního rybníka rozvířila aféra „vysílání porna na Českém rozhlase“. Ve skutečnosti šlo o pořad o koupání a o vodě, který měl na ČRo–Vltava premiéru asi před rokem. A tehdy podle Fendrycha sklidil úspěch. Jenže při nedávném opakování se na pořad vyrojily stížnosti. Některé posluchače pobouřila věta: …provokující penis, který mu zrovna teď trčel nad koulemi drze jako vykřičník“.

Někteří členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodli posvíti si na fungování ČRo–Vltava. „My jsme si to dneska pouštěli. Je to drsné maso,“ pravil místopředseda rady Jiří Vejvoda. A předsedkyně rady Hana Dohnálková sdělila toto: „Nebylo to nic pěkného. Vyzveme proto šéfredaktora Fischera stanice Vltava o vysvětlení.“

Fendrych má za to, že z těchto radních mluví prudérnost. Nebo možná hledají cestu, jak oslabit veřejnoprávní médium, které se při analýze různých kauz nebojí jít pod povrch. Slovo „penis“ je standardně považováno za běžné označení té části mužského těla, které si pánové na veřejnosti nejpečlivěji skrývají. „Dodejme, že se to děje v době, kdy prezident země Zeman mluví jak dlaždič a je mu to nejen tolerováno, mnozí to dokonce vítají,“ podotkl Fendrych.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

19:45 Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

V Česku se stále vede debata, zda lidé umírají tzv. s covidem nebo na covid. Ale co ti, kteří zemřel…