Martin Fendrych vytáhl na obranu Českého rozhlasu: Prezident mluví jako dlaždič a vás bude pobuřovat běžné slovo „penis“?

27.07.2018 13:59 | Zprávy

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych se vysmál kritikům Českého rozhlasu, kteří rozjeli kauzu „rozhlasového porna“. Prý jde jen o další útok na veřejnoprávní rozhlas, kterým se ho jistí lidé pokoušejí oslabit, protože nemalá část veřejnosti vítá, když prezident Miloš Zeman veřejně občas mluvívá hůř než dlaždič.

Martin Fendrych vytáhl na obranu Českého rozhlasu: Prezident mluví jako dlaždič a vás bude pobuřovat běžné slovo „penis“?
Foto: Screen: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem, který se natáčel na Vysočině.

Horké vody českého mediálního rybníka rozvířila aféra „vysílání porna na Českém rozhlase“. Ve skutečnosti šlo o pořad o koupání a o vodě, který měl na ČRo–Vltava premiéru asi před rokem. A tehdy podle Fendrycha sklidil úspěch. Jenže při nedávném opakování se na pořad vyrojily stížnosti. Některé posluchače pobouřila věta: …provokující penis, který mu zrovna teď trčel nad koulemi drze jako vykřičník“.

Někteří členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodli posvíti si na fungování ČRo–Vltava. „My jsme si to dneska pouštěli. Je to drsné maso,“ pravil místopředseda rady Jiří Vejvoda. A předsedkyně rady Hana Dohnálková sdělila toto: „Nebylo to nic pěkného. Vyzveme proto šéfredaktora Fischera stanice Vltava o vysvětlení.“

Fendrych má za to, že z těchto radních mluví prudérnost. Nebo možná hledají cestu, jak oslabit veřejnoprávní médium, které se při analýze různých kauz nebojí jít pod povrch. Slovo „penis“ je standardně považováno za běžné označení té části mužského těla, které si pánové na veřejnosti nejpečlivěji skrývají. „Dodejme, že se to děje v době, kdy prezident země Zeman mluví jak dlaždič a je mu to nejen tolerováno, mnozí to dokonce vítají,“ podotkl Fendrych.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…