Martin Fendrych vytáhl na obranu Českého rozhlasu: Prezident mluví jako dlaždič a vás bude pobuřovat běžné slovo „penis“?

27.07.2018 13:59

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych se vysmál kritikům Českého rozhlasu, kteří rozjeli kauzu „rozhlasového porna“. Prý jde jen o další útok na veřejnoprávní rozhlas, kterým se ho jistí lidé pokoušejí oslabit, protože nemalá část veřejnosti vítá, když prezident Miloš Zeman veřejně občas mluvívá hůř než dlaždič.

Martin Fendrych vytáhl na obranu Českého rozhlasu: Prezident mluví jako dlaždič a vás bude pobuřovat běžné slovo „penis“?
Foto: Screen: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem, který se natáčel na Vysočině.

Horké vody českého mediálního rybníka rozvířila aféra „vysílání porna na Českém rozhlase“. Ve skutečnosti šlo o pořad o koupání a o vodě, který měl na ČRo–Vltava premiéru asi před rokem. A tehdy podle Fendrycha sklidil úspěch. Jenže při nedávném opakování se na pořad vyrojily stížnosti. Některé posluchače pobouřila věta: …provokující penis, který mu zrovna teď trčel nad koulemi drze jako vykřičník“.

Někteří členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodli posvíti si na fungování ČRo–Vltava. „My jsme si to dneska pouštěli. Je to drsné maso,“ pravil místopředseda rady Jiří Vejvoda. A předsedkyně rady Hana Dohnálková sdělila toto: „Nebylo to nic pěkného. Vyzveme proto šéfredaktora Fischera stanice Vltava o vysvětlení.“

Fendrych má za to, že z těchto radních mluví prudérnost. Nebo možná hledají cestu, jak oslabit veřejnoprávní médium, které se při analýze různých kauz nebojí jít pod povrch. Slovo „penis“ je standardně považováno za běžné označení té části mužského těla, které si pánové na veřejnosti nejpečlivěji skrývají. „Dodejme, že se to děje v době, kdy prezident země Zeman mluví jak dlaždič a je mu to nejen tolerováno, mnozí to dokonce vítají,“ podotkl Fendrych.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel tu chybí, míní Stanislav Křeček. Ale ne tak, jak by se to kavárně líbilo

20:25 Havel tu chybí, míní Stanislav Křeček. Ale ne tak, jak by se to kavárně líbilo

Dnes by se dožil 86 let Václav Havel. Jak v kontextu dnešní situace chápat jeho odkaz? zeptaly se PL…