Měl maximalizovat výběr daní a tu horlivost občas přeháněl. Pilný v ČT komentoval odchod šéfa finanční správy

01.11.2018 20:47 | Zprávy
autor: nab

Na Ministerstvo průmyslu a obchodu přichází nový náměstek Ivan Pilný (ANO), který má prý skoncovat s byrokracií a zavést digitální stát. Kde přesně začne? Bude zavedena paušální daň? A co říká na to, že šéf finanční správy Martin Janeček končí? Nejen to byly otázky moderátora Daniela Takáče, na které ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 odpovídal.

Měl maximalizovat výběr daní a tu horlivost občas přeháněl. Pilný v ČT komentoval odchod šéfa finanční správy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Pilný při rozhovoru pro PL

Na úřad Pilný přichází proto, že mezi hlavní priority ministryně patří snižování byrokracie ve státní správě. Podle jeho slov prý jde o tři hlavní věci, proč byl na ministerstvo přizván. První je prý zkušenost z podnikatelské sféry, druhá zkušenost z informačního průmyslu související s digitalizací a třetí, že ministerstvo jako bývalý předseda hospodářského výboru do jisté míry zná.

Ve své nové funkci by se rád řídil citátem: U každého zákona uvažuji, jestli neudělá více škody než užitku. „Je to celé hlavně o zdravém rozumu, digitalizovat věci, které jsou legislativní špagety, nedává smysl,“ řekl s tím, že tohle by se mělo predevším rozplést, jelikož jde o základní vadu všech digitálních projektů.

V souvislosti s tím zmínil příklad, že během jeho poslanecké hry se podařilo prosadit, že když nám propadá řidičák, můžeme si pro něj přijít kamkoliv. „Nyní se však ptám, proč bych si pro něj vůbec musel někam chodit, proč ho nepošlou rovnou domů,“ uvedl s tím, že takovéto podobné věci by se měly nejdříve odstranit a až na to nasadit digitální prostředky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…