Miloš Čermák: Cenzura ano. Ale nesmí to povalit vládu, nová by to zrušila

23.02.2023 13:24 | Ze sítí
autor: vef

Komentátor Jiří X. Doležal mluvil v rozhovoru s moderátorem Milošem Čermákem. Řeč byla mimo jiné o cenzuře. „Je těžké mluvit o zavedení cenzury a nevědět, jak ji vymáhat. To musí vymyslet právníci. Já bych prozatím úzce vymezil věci, které není možné publikovat a šířit,“ poznamenal Čermák a dodal, že je nutné zavést opatření, která nevyvolají nepokoje, nesvrhnou vládu a nevyvolají nové volby.

Miloš Čermák: Cenzura ano. Ale nesmí to povalit vládu, nová by to zrušila
Foto: pixabay.com
Popisek: Cenzura - ilustrační foto

Rozhovor mezi publicistou Milošem Čermákem a Jiřím X. Doležalem se týkal válečné cenzury. Tento termín zmínil Čermák v komentáři na Seznam Zprávách. „Psal jsem, že než bojovat s dezinformacemi, což dnes chce nejen vláda, ale celá řada subjektů, je lepší zavést cenzuru. Odvahu jsem k tomu chvíli sbíral, ale jen proto, v jakém informačním světě dnes žijeme. O všem rozhodují titulky, články, ke kterým patří, čte zanedbatelné procento čtenářů. Nechtěl jsem titulek ‚Čermák: Je třeba zavést cenzuru!‘ Já jsem fundamentalista svobody slova v až americkém smyslu. I nenávistný projev je podle mě akceptovatelný,“ poznamenal Čermák.

„Za nebezpečný považuji obecný ‚boj s dezinformacemi‘, protože dezinformace pro mnoho lidí znamená ‚informace, která se mi nelíbí‘. Za dezinformaci se považuje někdy lež, někdy domněnka, a někdy názor, který se mi nelíbí,“ sdělil Čermák a dodal, že úmyslná nepravda je lež, ale spousta dezinformátoů šíří dezinformaci, které věří. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…