Minář oslovil veřejnost s „hlubokou myšlenkou“ k dění v USA. A ztrapnil ho Kalousek. I další...

07.01.2021 22:55

Bývalý předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář, jenž před měsícem představil nové politické hnutí Lidé PRO, se na svém twitteru vyjádřil k aktuálnímu dění v USA. Jeho „hlubokou myšlenku“ však vzápětí smetl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek ze stolu s radou, že opisovat se nemá. Ohradila se i veřejnost.

Minář oslovil veřejnost s „hlubokou myšlenkou“ k dění v USA. A ztrapnil ho Kalousek. I další...
Foto: repro YouTube kanál uživatele Lidé PRO
Popisek: Mikuláš Minář během představování svého nového politického hnutí Lidé PRO

Velký rozruch ve středu vzbudili stoupenci Donalda Trumpa, kteří se střetli s policií před budovou Kapitolu. Obě komory amerického Kongresu kvůli tomu musely přerušit středeční jednání k potvrzení výsledků prezidentských voleb. Na místě se i střílelo.

Policie proti demonstrantům použila slzný plyn a místo evakuovala. Na jednom z videí je vidět, jak policie zabarikádovala vchod a stráží ho se zbraněmi v rukou. Ozvala se nakonec i střelba.

Třaskavé dění v USA na sociální síti reflektoval i někdejší předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář.

„To, co se děje v Americe 2021, je šílený. Slova nenávisti a opovržení nakonec ústí v násilí a rozdělenou zemi. Potřebujeme pochopit frustraci a strachy lidí, kteří populisty a extremisty volí, mluvit s nimi a nabídnout jim alternativu, která vezme jejich potřeby vážně,“ napsal Minář na svém twitteru.

Minářovo vyjádření však jen pro smích, konkrétně pro poslance Miroslava Kalouska, jenž se rozhodl udělit mu „jednu radu“: „Mikuláši, taky mi kdysi bylo 28 let. A taky jsem potřeboval poradit. Tak mi jednu radu dovolte: Když chcete říct hlubokou myšlenku, nesmíte ji opsat ze snadno dohledatelných zdrojů. Lidé by se Vám mohli smát,“ uvedl Kalousek ve své reakci.

 

Svou reakci přidal také komentátor Petr Honzejk: „Někdy mám pocit, že jde o potřebu do něčeho praštit...“ napsal.

Často zaznívaly názory v opozici s Minářovou myšlenkou. Například, že frustrace a strachy lidí pochopit nepotřebujeme. „Protože víme, že jsou cíleně podněcovány a vyvolávány. Potřebujeme se soustředit na manipulátory a dezinformátory, kteří dezinformacemi a konspiracemi oblbují lidi, a jejich jednání zřetelně odsoudit,“ myslí si Jiří Palice.

Také přispěvatel Daniel Foltýnek projevil obavy, že „mluvením s lidmi a jejích chápáním“ žádné volby dnes vyhrát nelze. „Nelze se vrátit v čase a slíbit svět bez globalizace, zahraničních investic, digitální ekonomiky. Každá doba má své vítěze a poražené,“ doplnil.

„Normálně to odpískejte a přiznejte si, že nemůžete dělat real politiku. Tenhle tweet je úplná zoufalost,“ dodal(a) diskutující VÁ.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milan Drobný mezi zpěvem promluvil o Ukrajincích. Tak, že mu hned začali volat novináři

19:44 Milan Drobný mezi zpěvem promluvil o Ukrajincích. Tak, že mu hned začali volat novináři

Někdejší člen zemanovců, zpěvák Milan Drobný poskytl rozhovor serveru iDnes.cz. Mimo jiné uvedl, že …