Mirka Němcová se zděsí ještě před kongresem. Vlivný poslanec si dovede představit koalici s Babišem

17.01.2020 11:07 | Zprávy
autor: nab

Někdejší ministr spravedlnosti a bývalý místopředseda občanských demokratů Pavel Blažek, doufá, že ODS bude po příštích sněmovních volbách opět vládní stranou. I když by tři volební období v opozici ODS zvládla, dobré by to podle jeho slov nebylo. „Nejhorší je říkat, že nám všichni páchnou. Vyloučená je jen koalice s komunisty a Okamurou,“ říká Blažek v rozhovoru pro Info.cz.

Mirka Němcová se zděsí ještě před kongresem. Vlivný poslanec si dovede představit koalici s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

Blažek uznává, že zlatá éra, kdy ODS měla 30 %, se už nejspíš nikdy nevrátí. Věří však, že sněmovní volby nemusí dopadnout „tak špatně“, jak naznačují průzkumy. Je si vědom toho, že aby se ODS stala vládní stranou, budou poroto muset nejdříve mnoho udělat. „Musíme získat další voliče, zároveň musíme mít koaliční potenciál. Pokud to bude naplněno, může to vyjít. Samozřejmě bychom měli usilovat o post předsedy vlády,“ sdělil před víkendovým kongresem ODS.

Dokáže si prý představit, že by byli vládním partnerem hnutí ANO. „Umím si představit ledacos. Nejhorší je předem říkat, že nám všichni takříkajíc páchnou. To bychom potom ani nemuseli kandidovat. Jednoznačně do koalice nepůjdeme s komunisty, totéž platí o SPD,“ řekl jasně s tím, že dál by nikoho vylučovat z jakékoli spolupráce nechtěl. Záleželo by hlavně na tom, jaká forma spolupráce by to byla.

Nepotěší tak například svou kolegyni z poslaneckého klubu Miroslavu Němcovou, která proti Babišovi pravidelně protestuje na akcích Milionu chvilek, žádá premiérovo odstoupení a jednou jej dokonce prohlásila za „hostujícího slovenského ministra“ (když byl ještě ministrem financí) a vyzvala jej, ať se „vrátí domů“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…