Mladí? Nepoužitelní! Chlapi na vojnu, ženské rodit. Nemakají, půjčují si, čeká nás bída, říká majitel „bordelu”. Budete koukat

28.04.2020 11:59

Pražský podnikatel, majitel legendárního erotického klubu Lotos, Igor Salomon, se vyjádřil ke koronavirové krizi a k tomu, kdo si zaslouží pomoc. Prostitutky si například podle něj podporu státu nezaslouží, protože můžou pracovat v Tescu. Rozhovor s ním přinesl tydenikhrot.cz.

Mladí? Nepoužitelní! Chlapi na vojnu, ženské rodit. Nemakají, půjčují si, čeká nás bída, říká majitel „bordelu”. Budete koukat
Foto: pixabay.com
Popisek: Novorozenec - ilustrační fotografie

Salomonův byznys v současné době nefunguje - jeho provozovna, pražský klub Lotos sídlící na pražském Jižním Městě, má zavřeno. "Viry, neviry, díra, nedíra, furt se natírá. Jinými slovy, ať máte jakoukoliv dobu, trh se závislostmi funguje pořád. Vždycky si najde svoji cestu. Jen se přesune z legální zóny do té jiné. Jestli se někdo chce chovat rizikově, tak se chovat rizikově bude," poznamenal následně k tomu, že služby společnic jsou však využívány stále. 

Stálí zákazníci jsou však podle jeho slov často ženatí nebo v nějakém vztahu, takže nemají kam jít. "Proto hledají privátní služby. Začíná se oddělovat zrno od plev. Ceny jdou strašně dolů, prostě krize," uvedl.

Zároveň však uvedl, že si nemyslí, že by bylo správné, aby prostitutky dostaly podporu od státu. "Jsou normálně zdravé a mohou jít pracovat do Tesca nebo sázet stromky," poznamenal. "Proč by stát měl přispívat někomu, kdo žije zahálčivým způsobem života? Někomu, kdo chodí jeden den v týdnu do práce, pak si napudruje nos a má celý týden lambadu? Nezlobte se na mě," sdělil.

Podle jeho slov v současné době lidé nemají žádné rezervy. "Ale než by šli něco dělat, tak si pozvou Dáme jídlo. A nemyslím tím teď, v době epidemie to chápu. Ale dělali to i předtím. Dneska popíjejí ristretto, jdou na sushi v akci, to jste nezažil. Tato generace je nepoužitelná," dodal. Podle jeho slov chybí iniciační rituál - chlapům vojna a ženám v devatenácti porod. "Ne že budou rodit v 35, pak jsou reprodukční kliniky plné. A o kariéru, kterou předtím budovaly, stejně přijdou. Ale ony chtějí žít teď, tady a hned, dokud jsou mladé. Já se řídím pravidlem, že člověk má být do 40 bohatý, do 50 zdravý a do 60 živý," dodal. 

"Lidé neinvestují do budoucnosti. Za peníze, které nemají, letí do Egypta, aby se mohli chlubit fotkami. Berou si spotřebitelské úvěry na vánoční dárky, stojí fronty na půjčku, aby mohli koupit dítěti telefon, protože ten starý není in. To se asi zbláznili, ne? Národ, který nechává ovoce shnít na zemi, čeká bída. Zdraví lidi mají makat," podotkl Salomon. 

 

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Důchody

Na kolik procent spadne během vaší vlády průměr důchodu k průměrné hrubé mzdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ještě hůř s elektřinou. Eurostatu v žebříčku něco chybí. A pro Česko to pak vypadá bídně

6:50 Ještě hůř s elektřinou. Eurostatu v žebříčku něco chybí. A pro Česko to pak vypadá bídně

Máme nejdražší elektřinu v Evropské unii. Na tom trvá Agrární komora ČR i přes novou metodiku měření…