Mnoho lidí na mě má číslo. Já mám taky číslo na mnoho lidí... Duel Fischera a Tylové provázela legrace z Babiše

09.10.2018 18:41

Komunální volby jsou za námi, ale část českých občanů ještě čeká druhé kolo senátních voleb. Na Praze 12 proti sobě bojují neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer stojící na počátku tohoto roku proti Miloši Zemanovi a Eva Tylová bojující jako nestraník za Piráty. Proč by měli voliči dát hlas právě vám, zeptal se moderátor Jan Pokorný svých hostů v Českém rozhlase. A ti odpověděli...

Mnoho lidí na mě má číslo. Já mám taky číslo na mnoho lidí... Duel Fischera a Tylové provázela legrace z Babiše
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Fischer byl ředitelem politického odboru v Kanceláři prezidenta republiky za Václava Havla a hraje na housle
reklama

„Kandiduji na senátora, protože ta zkušenost z prezidentské volby mi dala chuť se angažovat. Když sloužíte státu, a já jsem sloužil státu dvacet let, tak chci zase zkušenosti prodat,“ poznamenal Fischer. Tylová oponovala, že ona také sloužila státu, a to celých 12 let. Dnes slouží občanům. Mnozí z nich na ni prý mají telefon. Prozradila to se smíchem. Fischer v narážce na volební kampaň premiéra Andreje Babiše doplnil, že i on má telefon na řadu lidí. „Ale dnes se s tím raději nechlubím,“ pousmál se host.

Fischer v prvním kole získal asi 40 procent hlasů a Tylová zhruba 16 procent. Dáma si však věří, že i tak může uspět. Od řady lidí totiž slyšela, že v prvním kole volili profesora Právnické fakulty univerzity Karlovy Aleše Gerlocha a teď se prý chystají volit ji.

Pokud Tylová vyhraje, bude připravena vstoupit do klubu Pirátů. Pavel Fischer se prý rozhodne i podle definitivních výsledků druhého kola.

Ve druhé polovině pořadu přišla řeč na developery. Shodli se na tom, že „developer“ není sprosté slovo, ale musí dojít k dialogu mezi občany, magistráty a developery. „My vůbec neřešíme ty otázky dopravy, rychlých železnic a tak dále. My sice nádraží umíme prodávat, ale neumíme je stavět,“ varoval Fischer.

Ale kde je v tom ta role Senátu, ptal se Jan Pokorný. Slova se chopila Tylová a upozornila, že senátor může připravit legislativu, která vytvoří podmínky debaty mezi developery a obyvateli měst. Jako senátorka hodlá bojovat za práva občanů tak, aby měli možnost vyjadřovat se k tomu, co se v jejich okolí může stavět.

Fischer svou pozici vidí trochu jinak. Pokud se stane senátorem, rád by následoval příkladu velkých osobností v tomto tělese, což podle něj byl např. lidovec Petr Pithart. „Vlivný senátor je člověk, který uchopí nějaké téma, řeší ho a zároveň je schopen postavit se změnám ústavy. Nebo se postaví ostudnému česko-čínskému memorandu. Vlivný senátor je podle mě ten, kdo se postaví a je slyšet,“ podotkl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …