Muž v Severní Karolíně nakupoval bez roušky. Reakce ochranky trvala 75 vteřin. Jenže to byl černoch. A video zákroku už zaplavuje sítě

30. 6. 2020 13:00

Podle renomovaného webu Corona Scanner je ke konci června v USA na 2.681.811 nakažených a více než 128 tisíc obyvatel podlehlo koronavirové pandemii. Přísná opatření proto trvají i v těchto dnech, nošení roušek nevyjímaje. Kdo to nedodržuje, musí počítat s důsledky. To se ostatně stalo v Cooks Flea Marketu v Severní Karolíně.

Muž v Severní Karolíně nakupoval bez roušky. Reakce ochranky trvala 75 vteřin. Jenže to byl černoch. A video zákroku už zaplavuje sítě
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Údajné rasistické video ukazuje muže, který odmítl nosit roušku. Ochranka zakročila

Anketa

Chtěli byste, aby se EU změnila ve federaci států?

5%
95%
hlasovalo: 9460 lidí
Jenomže Amerika je poslední týdny velmi citlivá na údajný nepoměr mezi rasami, tedy níže popsané video bylo ihned označeno štítky #rasismus #policejní brutalita #na černých životech záleží #diskriminace a podobně. K čemu ale konkrétně došlo, že se záznam stal během úterka jedním z nejpopulárnějších na sociální síti Twitter?

Ochranka supermarketu vyzvala nakupujícího černocha, aby dal ruce za záda. Neměl totiž roušku, čímž porušil státní nařízení a měl být vyveden z obchodu.

To je slyšet v prvních vteřinách velmi zřetelně.

On odmítl, což vyvolalo vcelku pochopitelnou reakci. Člen ochranky mladíka chytil a snažil se jej přitlačit ke stěně. Na videu je vidět, jak se mladík vzpírá, zatímco několik nakupujících událost pozoruje. Obličejové roušky měli mimochodem všichni přítomní. Přetahovaná pokračuje další minutu, kdy se k prvnímu muži z ochranky přidává starší muž v červeném tričku a kšiltovce. Není zřejmé, jaké je jeho povolání, ale zřejmě je zaměstnancem marketu. Černocha nakonec oba zpacifikují, nasazují mu pouta. Je vidět, že mladík nemá odřeniny, neteče mu krev a po celou dobu incidentu ho někdo vědomě nahrává.

Podobných videí, která ovšem česká média přehlíží, lze v posledním týdnu najít desítky. Ty nejzajímavější budou ParlamentníListy.cz postupně přinášet.

Jak šel čas

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dominik Hašek už nejde na koncert Jarka Nohavici. Proč? Začalo to černochy

9:45 Dominik Hašek už nejde na koncert Jarka Nohavici. Proč? Začalo to černochy

Jak je zřejmé již z několika zpráv, v posledních dnech politika prosakuje i do sportu. Jak v Česku, …