Mužům bych na dvanáct let sebrala volební právo, říká známá režisérka

28.07.2019 20:58

Polská režisérka působící v Česku Agnieszka Hollandová přišla v rozhovoru pro server iDNES.cz se zvláštním, podle svých vlastních slov dokonce přímo drastickým nápadem. Navrhla, že by nebylo od věci sebrat mužům volební právo.

Mužům bych na dvanáct let sebrala volební právo, říká známá režisérka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto

Hollandová má za to, že se dlouhá léta v Hollywoodu ve Spojených státech věřilo, že o tom, na co půjde rodina do kina, rozhodují muži. Jenže dnes je to jinak. Rozhodující slovo mají spíše ženy a v Hollywoodu si to prý začali uvědomovat. Začali se podle toho také chovat a docílili lepších ekonomických výsledků. Ženy tedy začaly měnit filmový svět a podle polské režisérky mohou zajít ještě dál a změnit svět.

„Mám drastický nápad: zkusme vzít mužům právo volit. Stačí na tři volební období, voleni být smějí, ale hlasovat ne. Kvůli mužské vizi se politika ocitla ve slepé uličce, z testosteronu se rodí nacionalismus, hlásí se k němu až sedmdesát procent mladých mužů, kdežto u žen jen pětina...,“ prohlásila režisérka.

„Za dvanáct let se to stihne: v první etapě by byl chaos, ve druhé by to začalo fungovat a ve třetí upevnilo,“ pokračovala.   

Nemůže prý sice garantovat, že by se ženy nechaly pohltit mocí, jak se to stalo mužům, ale věří, že jsou ženy s ohledem na své mateřské city praktičtější a méně podléhají idejím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

22:02 Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řep…