Myslí si, že nesou pochodeň, ale je to plamenomet. Komsomolci politické korektnosti, rozčílil se novinář

3. 3. 2018 9:09

Redaktor MF Dnes Milan Vodička se zamyslel nad tím, zda Jan Žižka nebyl černoch. Jak k tomu dospěl? Na základě počítačové hry s dějem v Posázaví v roce 1403. Ajatolláhové korektnosti z ciziny totiž kritizují, že v této počítačové hře nejsou černoši, píše Vodička.

Myslí si, že nesou pochodeň, ale je to plamenomet. Komsomolci politické korektnosti, rozčílil se novinář
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice
reklama

Jak Vodička dodává, to, že u nás na venkově ve středověku černoši nebyli, víme. „Zkuste proti tomu něco pípnout a ajatolláhové politické korektnosti vás setřou, že jste rasisté, xenofobové a taky nacisté. Je úplně jedno, že víte, že tady opravdu nebyli. Máte se tvářit, že tady byli, a basta,“ poznamenal ke hře Kingdom Come: Deliverance odehrávající se v roce 1403 v Posázaví. 

„Je to celosvětový hit – a tudíž i po celém světě zní kritika, že tam nepobíhají lidé s jinou barvou pleti,“ komentuje Vodička s tím, že tvůrci hry se brání a říkají, že tady tenkrát žádní barevní lidé nebyli. Nechali si na to udělat studii, poradce jim dělali historici s akademickými tituly. 
 
„Historici mají pravdu. Přemysl, Křesomysl, Václav, Karel, Žižka, Zikmund. Samí bílí Evropané. Žádný černoch. Dokonce ani Hispánec nebo Arab. Snad jen Jan Roháč z Dubaje, to zní nadějně... Prostě nic tu není. Nějak jsme asi zaspali dobu. Naštěstí v cizině to za nás vědí všechno líp,“ poukazuje na diskuse Vodička.
 
„Hojně citován je jakýsi historik Sean Miller specializující se prý na náš region. Logika a fakta stojí za to: děj hry se odehrává na spojnici Prahy a Olomouce, tudy prý vedla Hedvábná stezka. ‚Co když tudy procházela skupina Afričanů,‘ říká Miller, ‚přenocovala v hostinci a bylo z toho těhotenství? Na to stačí dokonce jediná noc.‘ To je věda!“ píše Vodička. 
 
„Počítačová hra je najednou nejen o historii, je také o hlouposti a novodobém komsomolství. Díky ní zjistíte, že existuje blog, na němž Dänikenové hyperkorektnosti hledají středověké malby svatých s tmavými obličeji, čímž chtějí dokázat, že tady bylo mnohem víc černochů, než si myslíme. Zvláštní je, že Afričanům je to jedno. Procestoval jsem každou druhou zemi Afriky, ale na něco takového se mě tam nikdo nikdy neptal,“ poznamenal Vodička se slovy, že jen my si vyrábíme umělé starosti a falešné pravdy.
 
„Novodobí komsomolci si myslí, že jsou světlonoši lepších zítřků, věří, že nesou pochodeň, ale je to plamenomet. Předělávají dějiny k současnému obrazu a podle momentálních představ. Upravují si fakta jako modelínu podle potřeby a ještě vás popotahují, že to nechcete přijmout,“ uzavřel.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

20:02 Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

Česko jako „covidová díra Evropy“. Tak naši zemi vykreslila ve svém vysílání globální americká telev…