Nadšená Langšádlová: Díky nám Rusko nepostaví Dukovany

22.07.2021 14:04

Téma Dukovan vstupuje do dalšího dějství. Vláda vyhověla opozici a Senát nyní navrhl posílit bezpečnostní záruky při výběru dodavatelů stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Jinými slovy chtějí zajistit, aby zhotovitelem nebyl někdo, kdo je takzvaným bezpečnostním rizikem, což jsou firmy z Ruska a Čínské lidové republiky. Helena Langšádlová (TOP 09) se raduje.

Nadšená Langšádlová: Díky nám Rusko nepostaví Dukovany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Langšádlová

Senátoři tak vrátili do Sněmovny zákon, který má umožnit stavbu nového bloku v Dukovanech s tím, že navrhují jeho změnu. Úpravy vyplývají z červnových dohod mezi vládou a opozicí, s kterými ministr průmyslu a obchodu souhlasil. Znovu je teď bude muset posoudit Sněmovna.

„Naše vytrvalost přinesla ovoce. Rusko s Čínou se nebudou moci zúčastnit tendru na Dukovany! Velmi si cením a děkuji, že Senát zahrnul do zákona zvýšené bezpečnostní záruky. Věřím, že dle dohody podpoří vláda tuto senátní verzi a uděláme tak krok k bezpečné dostavbě Dukovan,“ jásá Helena Langšádlová (TOP 09).

Členové horní komory tak k původním sněmovním požadavkům přidali, vedle toho, že bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996, k nimž nepatří Rusko ani Čína, také to, že nemohou být použity ani technologie jakkoli závislé na dodavatelích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

12:47 Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

Senátorku Miroslavu Němcovou v poslední době pobouřilo video ministryně práce a sociálních věcí Jany…