Nám se daří, to je krása, říká muž, jehož Faltýnek prosadil na post hejtmana

25.10.2018 12:25

Ještě v únoru roku 2017 mluvil poslanec Ladislav Okleštěk o špatném fungování Olomouckého kraje. Ten tehdy řídil hejtman Oto Košta (oba za ANO), jehož se nakonec prostřednictvím snah Jaroslava Faltýnka podařilo vyměnit. Jeho nástupcem se stal právě uvedený Ladislav Okleštěk. A ten, ačkoli v minulosti hojně kritizoval stranické kolegy, nyní dříve rozpracované úkoly chválí a zdůrazňuje.

Nám se daří, to je krása, říká muž, jehož Faltýnek prosadil na post hejtmana
Foto: anoprostejov.cz
Popisek: Ladislav Okleštěk, ANO
reklama

„Přesně takhle si představuji, že by kraj měl fungovat: vloni jsme oznámili, že jednou z našich priorit bude oprava silnic. Ihned jsme zpracovali plán, jak postupovat, začali shánět peníze, ať vše neplatíme jen z krajské kasy, a letos už opravujeme a otevíráme jeden dokončený úsek za druhým," uvedl Okleštěk ve svém úvodníku na webu kraje. Na ten byla naše redakce upozorněna tamní zastupitelem.

Krom jiného hejtman Okleštěk, který v minulosti odmítl rezignovat na funkci poslance a zachoval si obě práce naráz (funkce poslankyně se na výzvu premiéra Babiše vzdala pouze středočeská Jaroslava Pokorná Jermanová: karlovarská hejtmanka Mračková Vildumetzová a moravskoslezský hejtman Vondrák jsou na obou místech doposud), připomíná také sté výročí naší vlasti.

„V říjnu vyvrcholí oslavy výročí Československa. Uctěme při té příležitosti nejen Masaryka a Štefánika, ale vzpomeňme i na babičky, dědečky a další předky, kteří pro naši republiku – ať už se jmenovala jakkoliv – žili, pracovali a mnohdy i umírali. Za to, jak dobře (ve srovnání s většinou obyvatel planety) se dnes máme, vděčíme právě jim," uvedl.

Připomeňme, že Oto Košta a Ladislav Okleštěk měli vzájemné nesympatie hned od začátku. V kuloárech se mnozí Oklešťkovi posmívali za neustále sexistické vtipy na ženy a podivovali se nad jeho luxusním autem, u lékaře Košty byl pro změnu zmiňován údajný alkohol. To ovšem Košta odmítl.

Poslanec Okleštěk dokonce prý při prvním setkání řekl, že Koštu považoval za dealera nějaké firmy. Budoucí hejtman se podle vlastního vyprávění hlasitě ohradil. „Říkal jsem mu: Pane, pokud jste to, co tvrdíte, tak bych si na vašem místě aspoň vygoogloval Who is who. Já vám to přeložím, to je kdo je kdo, víte, vy asi anglicky nevládnete. Jsem pětatřicet let lékařem, učím na dvou lékařských fakultách, jsem poradce slovinského profesora Gorazda Stokina v ICRC, to je vědecko-výzkumné centrum pro výzkum alzheimera u svaté Anny v Brně. Jenom, prosím, nepleťte si Slovensko a Slovinsko,“ naštval se prý tehdy Košta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V 11:00 si StB došla pro známého herce. Jenže ten byl namol, zamčený v bytě i s milenkou. Začalo galapředstavení. Kam se hrabe Dvořák s Bohdalovou…

4:54 V 11:00 si StB došla pro známého herce. Jenže ten byl namol, zamčený v bytě i s milenkou. Začalo galapředstavení. Kam se hrabe Dvořák s Bohdalovou…

CHARTA 77 Při listování archivními záznamy StB vyvstávají nové skutečnosti. Tou nejmarkantnější zůst…