Narkomani ať berou legálně, navrhl Pirát. A přišla mu odpověď

01.06.2021 13:25 | Glosa
autor: kas

Pirátský poslanec Vymazal navrhuje, aby narkomani, kteří se nehodlají drog vzdát, měli možnost drogy užívat pod lékařským dohledem. Celá řada lidí ovšem vidí hlavně problémy. Včetně člena Přísahy, bývalého policisty Romana Pavlíka. Vymazal prý přestřelil, ale je možné, že se jen snaží Piráty zviditelnit. „Znamenalo by to překopat komplet legislativu včetně trestního zákona,“ namítá bývalý policista.

Narkomani ať berou legálně, navrhl Pirát. A přišla mu odpověď
Foto: Repro Facebook
Popisek: Bývalý policista Roman Pavlík

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal navrhuje v drogové politice novotu, a to, aby si drogově závislí mohli v určitých místech aplikovat drogy pod dozorem zdravotníků, kteří by jim případně i zjistili, zda se v produktu nenacházejí nebezpečné příměsi. Vymazal argumentuje, že závislosti není možné se zbavit mávnutím kouzelného proutku. Centra by měla sloužit zejména nejohroženějším skupinám drogově závislých, kteří například přišli o rodinu, skončili na ulici a nemají zájem s užíváním drog skončit, uvádí CNN Prima News. Těmto lidem by pak při předávkování pomáhal lékařský personál.

Dle televizní stanice by poslanec lákal na teplou sprchu a oblečení. „Teplá voda a hrnek čaje znamená pro tyto lidi strašně moc, takže tam ochotně chodí. Oni tam nechodí s tím, že když se předávkují, tak je někdo zachrání, ale právě kvůli těmto maličkostem,“ říká Vymazal a dodává, že právě na těchto místech by se o ně mohli zajímat sociální pracovníci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…