Naštvaný Schwarzenberg: V koncentráku v Letech hlídali čeští dozorci. Knedlo vepřo zelo je důležitější než oběti?

11. 8. 2019 20:18

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se na svém facebookovém profilu rozepsal o koncentračním táboru v Letech u Písku. Ten byl podle jeho slov pod českou správou a hlídali ho bohužel čeští dozorci. „Byl určen především pro Romy či cikány,“ uvedl Schwarzenberg.

Naštvaný Schwarzenberg: V koncentráku v Letech hlídali čeští dozorci. Knedlo vepřo zelo je důležitější než oběti?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

„Zemřelo tam téměř čtyři sta lidí a ti, co přežili, byli převezeni do Osvětimi a šli do plynu. O pětadvacet let po uzavření tábora komunisté na tomto místě, kde se děly hrůzné věci, vybudovali veliký vepřín. Na místě, kde zahynulo tolik lidí včetně všech dětí, které se v táboře narodily,“ uvedl Schwarzenberg.

„Po roce 1989 trvalo pětadvacet let, než se podařilo vepřín odstranit a vrátit tomuto místu aspoň částečnou důstojnost a věnovat ho připomenutí obětí těch vražd a zločinů,“ dodal.

„Já jsem nikdy neměl iluze o tom, že by naši komunisté měli jakýkoliv cit pro lidskou důstojnost, nebo že by pro ně lidský život hrál nějakou významnější roli. Přesto mě vyjádření pana předsedy Filipa překvapilo. Místo aby ve studu mlčel, zveřejnil následující vyjádření: ‚Připomínám všem, kteří se rozčilují nad stále zvyšující se cenou vepřového masa, že vláda ČR vedená B. Sobotkou vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy a uzavřela ho bez náhrady, a snížila tak produkci českého vepřového pod třicet procent naší spotřeby, to byl zločin‘,“ uvedl Schwarzenberg.

„Zveřejnění takového postoje mě opravdu překvapuje i od komunisty. Důstojnost mrtvých je pro něj méně důležitá než vepřo knedlo zelo. Vepřín v Letech ovšem v celkové produkci vepřového masa v České republice nedosahoval ani jednoho procenta a že by chov vepřů u nás nedosahoval ani třiceti procent spotřeby, je od předsedy komunistů lež. A tento z Božího dopuštění člověk je dnes místopředseda Sněmovny,“ uzavřel Schwarzenberg. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodinách

16:56 Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodinách

Zastupitelé Prahy 5 v úterý odvolali starostu Daniela Mazura (Piráti) a ostatní radní. Starosta podl…