Ne, ne, ne. Se Šmardou a ČSSD je to zase jinak

17.07.2019 8:00

Sociální demokracie si sice chce prosadit Michala Šmardu na Ministerstvo kultury, ale podle dnešní MF Dnes couvá v tom, že by dala prezidentovi v tomto směru nějaké ultimátum.

Ne, ne, ne. Se Šmardou a ČSSD je to zase jinak
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD)
reklama

„Vysloveně nešťastné bylo, když se Michal Šmarda s Romanem Onderkou v pondělí po jednání předsednictva rozpovídali o tom, že buď prezident ministra vymění do konce července, nebo jdeme z vlády. Přitom na jednání předsednictva žádný termín nepadl. Vypadá to jako další ultimátum, přitom dobře víme, že pokud prezident Michala vůbec někdy jmenuje ministrem, tak to určitě nebude takto rychle,“ uvádí zdroj MF Dnes. 

Anketa

Podporujete novou předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou?

6%
94%
hlasovalo: 7223 lidí

Šmarda se pak následně bránil, že došlo k nepochopení. Podle jeho slov rozhodně pondělní slova neznamenají to, že v případě, že nebude 31. července 2019 jmenován ministrem kultury, má předseda strany Hamáček použít demise ministrů. „Znamená to pouze, že před 31. červencem rozhodně nemá smysl demise používat a po tomto termínu je to na uvážení předsedy,“ uvedl.

Někteří straníci pak přiznávají, že se nyní vede debata nikoliv o odchodu z vlády, ale o tom, jak zůstat a nevypadat jako hlupáci. Hamáček se tak musí snažit ukázat, že nejde o problém ČSSD, ale premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten se však k tomu, aby Šmardu prosazoval nějak výrazněji, nemá. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…