Nebudeš mě urážet, nebudeš mluvit o mých dětech, zloděj zlodějský. Kalousek s Babišem se nejspíš potkají u soudu

13.07.2018 7:55

Slovní přestřelka, která proběhla během středečního jednání Sněmovny o důvěře vládě mezi předsedou vlády Andrejem Babišem a předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem, bude mít možná soudní dohru. Kalousek totiž po premiérovi požadoval, aby se za svá slova k jeho osobě omluvil, jinak bude nucen celou situaci předat právnímu zástupci, Babiš se však omluvit odmítl.

Nebudeš mě urážet, nebudeš  mluvit o mých dětech, zloděj zlodějský. Kalousek s Babišem se nejspíš potkají u soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: TOP 09 představila svou Vizi 2030. V tomto roce by ráda například viděla již zavedené euro nebo stejnou životní úroveň jako v sousedním Německu
reklama

Kalousek ve Sněmovně od řečnického pultu pronesl k Babišovi slova, že dělá všechno, co normální chlap nedělá. „Bojíte se lidí s jinými názory, kňouráte, křivě přísaháte na zdraví svých dětí, podvádíte a kňučíte. Česká republika si zaslouží předsedu vlády, který s sebou nese název chlap. To vy nejste,“ prohlásil.

Nezapomněl také dodat, že Babiš v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí, to už poředsedu vlády rozpálilo do běla. „Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech,“ uvedl předseda vlády s tím, že Kalousek „rozkrádal ministerstvo obrany a zabil lidi přes padáky“.

„Protože mám v ruce nezvratné důkazy, že nic z toho není pravda, budu v této věci postupovat podle občanského zákoníku. Předám to právnímu zástupci,“ reagoval předseda poslaneckého klubu TOP 09. Poté také dodal, že bude chtít omluvu. „Pevně ale doufám, že na to pan premiér nahlédne a omluví se, aniž bychom to museli řešit právními kroky. Babiš se však Kalouskovi omluvit odmítl. „Kdy se on omluví mně za permanentní a sprosté urážky?“ prohlásil v reakci na dotaz MF DNES.

Premiér poukázal i na Kalouskův twitterový účet, kde jej prý stále sprostě uráží. „Urážel i moji rodinu, a jsou momenty, kdy si to zkrátka nenechám líbit,“ uvedl s tím, že existují nahrávky, na kterých Kalousek není schopen mluvit, protože má v sobě dvě nebo tři promile. „Pro mne vždycky to byl symbol korupce,“ dodal.

Podání na mandátový a imunitní výbor si Kalousek prý již rozmyslel. „Nechci jitřit už tak rozjitřenou politickou atmosféru,“ vysvětloval. Místopředseda sněmovního mandátového a imunitního výboru Petr Gazdík (STAN) v návaznosti na situaci řekl, že by o omluvu teoreticky mohli žádat oba politici. „Všichni by se k sobě měli chovat slušně,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…