Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi, vtipkoval prezident Zeman. Pak vzkázal nepřizpůsobivým, ať jdou pracovat

20.06.2018 16:07

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty Ústeckým krajem obec Bečov. Je to jedna z obcí, kde Zeman získal v prezidentských volbách výraznou podporu.

Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi, vtipkoval prezident Zeman. Pak vzkázal nepřizpůsobivým, ať jdou pracovat
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Přišel jsem vám poděkovat. Za těch 81 procent důvěry. A budu se snažit, abych i těch zbývajících 19 procent získal, i když potřetí již kandidovat nemůžu,“ sdělil Zeman úvodem.

„Zastávám názor, že lidé, kteří žijí ze sociálních dávek, by měli pracovat, a když nepracují, tak by se jim ty dávky měly sebrat. Úplně něco jiného jsou matky samoživitelky, invalidé nebo my důchodci. Ale na druhou stranu, když je někdo zdravý, proč by nepracoval. Přečetl jsem si, že zaměstnavatelé shánějí 300 tisíc pracovních sil, evidováno je 200 tisíc lidí. Snažme se, aby u nás byli lidé, kteří budou pracovat. A v tom případě tady nebudou žádné vybydlené byty,“ dodal také Zeman úvodem.

Následně pak vyzval občany k diskusi. „Nejsou hloupé otázky, jsou jen hloupé odpovědi,“ řekl. Jako první pak před hlavu státu předstoupila maminka se svým autistickým synem, který přímo prezidentovi předal dárek. „Buď zdráv,“ řekl prezident.

Další ze žen se vyjádřila k mostecké nemocnici, kde jí vadí velké množství ukrajinských lékařů, kteří neumějí příliš dobře česky. Otázku odpověděl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). „Nebudou-li tady ukrajinští lékaři, tak budeme muset řadu oddělení zavřít. Lékařů je málo,“ dodal. 

Řeč pak byla i o migrační krizi. „Daleko horší než Istanbul a Marrákeš je Dublin IV. To je usnesení nebo návrh, který má rozprostřít migranty po celé Evropě. Není to žádná deklarace, ale přímo směrnice Evropské unie a já udělám všechno pro to, aby ani ve vládě nebyli podporovatelé migrace a aby ti, kdo chtějí tady migranty, neuspěli ve svých návrzích,“ sdělil Zeman.

„Nemám rád nesmyslná omezení a nesmyslné zákazy. Měli bychom být omezováni pouze tehdy, omezujeme-li svou činností druhé,“ poznamenal k zákazu kouření Zeman. „Když budeme jako kuřáci chodit ven, nastydneme, onemocníme a sníží se výkon ekonomiky,“ dodal Zeman.

Závěrem se pak podepsal do pamětní knihy a přivěsil prezidentskou stuhu na prapor obce. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

17:39 Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

Kvůli celonárodní stávce se v Německu na čtyřiadvacet hodin zastavila většina autobusů, vlaků i leta…