Nejdřív Čunek. A teď se vrací i případ katarského prince

18.08.2011 22:29

Policie se bude opět zabývat případem katarského prince Hámida bin Abdal Sáního. Ten byl odsouzen za údajný sex s šestnácti nezletilými dívkami. Nyní se ale do případu vložilo Nejvyšší státní zastupitelství.

Nejdřív Čunek. A teď se vrací i případ katarského prince

Nejvyšší státní zastupitelství totiž nařídilo žalobcům na Praze 7, aby znovu otevřeli složitou kauzu. Kontrolovat se bude postup „osob z ministerstva spravedlnosti a soudu". Ty prý neuposlechly v roce 2005 ministra Pavla Němce, aby byl princ Hámid bin Abdal Sání předán do Kataru, a tak strávil ve vězení ještě pár dní navíc, ačkoliv měl být již přesunut.

Princ však zůstal ve vazbě. Nejvyšší státní zastupitelství se nyní bude opírat hlavně o trestní oznámení z roku 2008 od organizace Spolek Šalamoun. Ten upozorňoval právě na možné pochybení ze strany soudců.

Související:
Martin Stín: Čunek a katarský princ se vracejí

"Věc se bude v intencích pokynu realizovat," řekla serveru Aktuálně.cz mluvčí Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Konkrétní jména však prozatím zveřejňovat nechce, proto není jasné, zda půjde o stejné soudce, které označil i Spolek Šalamoun. "Podali jsme trestní oznámení na soudkyni Moniku Křikavovou a Petra Stutziga, který rozhodoval v odvolacím řízení," říká nyní jeho člen Zdeněk Jemelík.

Katarský princ Sání byl odsouzen na dva a půl roku vězení za sex s 16 nezletilými a mladistvými dívkami. Ministr spravedlnosti Němec následně rozhodl o jeho předání do Kataru, čehož se mnozí obávali, neboť by zde princ mohl uniknout trestu. Nakonec tu strávil dva dny ve vězení a byl propuštěn na kauci. Katar pak uvedl, že princ byl potrestán již vazbu v ČR a případem se už nebude zabývat.

Čtěte více:

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ta hanebná kampaň je trefná? Můžeme si za to sami? Jako Fico?“ Lipavský rozzuřil Bžocha

13:30 „Ta hanebná kampaň je trefná? Můžeme si za to sami? Jako Fico?“ Lipavský rozzuřil Bžocha

Hosty pořad první části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli ministr zahraničí Jan Lipavs…