„Ta hanebná kampaň je trefná? Můžeme si za to sami? Jako Fico?“ Lipavský rozzuřil Bžocha

19.05.2024 13:30 | Monitoring

Hosty pořad první části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a místopředseda sněmovního zahraničního výboru a výboru pro evropské záležitosti Jaroslav Bžoch (ANO). Tématem debaty bylo v souvislosti se situací na slovenské politické scéně i rozdělení české společnosti, a zda tomu jednotlivé strany svou rétorikou též přispívají. Lipavský pravil, že kampaň koalice Spolu vůči ANO – se sloganem „Rusko, pro tebe všecko“ – je „trefná“.

„Ta hanebná kampaň je trefná? Můžeme si za to sami? Jako Fico?“ Lipavský rozzuřil Bžocha
Foto: Screen: CNN Prima NEWS
Popisek: Poslanec ANO Jaroslav Bžoch v Partii.

„Chtěl bych zopakovat to odsouzení jakéhokoliv násilí a myslím, že je důležité, aby se slovenská společnost dokázala semknout a držet při sobě,“ pronesl Jan Lipavský s tím, že komentovat domácí slovenskou politiku mu úplně nepřísluší. „Myslím si, že by si to měla slovenská politická scéna umět vyřešit mezi sebou,“ řekl Lipavský v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Sympatický mu byl krok prezidentky Zuzany Čaputové, jež oznámila, že svolá jednání všech zástupců parlamentních politických stran do prezidentského paláce s cílem uklidnit situaci ve společnosti na Slovensku.

Společné jednání politických stran odmítl předseda Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko. Ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) také říká, že se „nedá jít dál“.

Moderátorka se zeptala dalšího hosta pořadu, místopředsedy sněmovního zahraničního výboru a výboru pro Evropské záležitosti Jaroslava Bžocha (ANO), jak to může na Slovensku skončit, pokud spolu politici nezačnou mluvit.

I Bžoch odsoudil násilný útok na předsedu vlády Slovenské republiky Roberta Fica (Smer-SD). „Ta situace je složitá,“ řekl. A že s nápadem uspořádat jednání všech parlamentních stran také souhlasil a je mu líto, že se jednání neuskuteční, mohlo pomoci tu situaci uklidnit. „Na druhou stranu, politici všech stran, kteří na Slovensku jsou, tak místo aby krotili emoce, tak někteří často ty emoce ještě více jitří, a to tomu samozřejmě nepomáhá. Horko těžko si pak představit, že spolu sednou za jednací stůl,“ sdělil svůj názor na situaci na Slovensku Bžoch.

A dodal, že téma je v tuto chvíli citlivě aktuální a že po zklidnění emocí budou politici rozumnější. „Stále doufám v to, že až se ty emoce trošku zklidní, politici vezmou zpátky rozum do hrsti, za stůl zasednou a tu situaci budou chtít uklidnit. Protože jde o celou občanskou společnost, ne pouze o politiky, kteří si mezi sebou vyřizují občanské boje,“ řekl Bžoch. Situaci podle jeho názoru nepomohla tisková konference, která pravděpodobně přišla příliš brzo po samotném atentátu. „Mám velké pochopení pro ty emoce, ale nemám pochopení pro to, jak to bylo podáno.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

otřesné, jaký ubožák zastupuje náš stát, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNorma1 , 19.05.2024 17:17:21
v zahraničí. Sebevědomí nebetyčné, hloupý papoušek omílající mantry pětikoalice. Naprosto směšná obézní postavička, prostě knedlík.

|  30 |  0

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…