Nejhorší zvěrstvo Hamásu. Nejdřív nepotvrzené, ani Izraelem. Ale pak se svědci našli…

11.10.2023 20:35 | Zprávy

Mezi zvěrstvy, která při sobotním útoku na Izrael spáchali palestinští teroristé z Hamásu, jsou podle izraelských zástupců také brutální vraždy dětí. Po konci bojů v kibucu Kfar Aza izraelští vojáci dle jejich slov mezi těly civilistů objevili i kojence a batolata, jimž teroristé uřízli hlavy. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zmínil, že během útoku došlo i k upalování židovských dětí. I přes množství videí, která zachycují brutální vraždění ze strany Hamásu, se teroristé pro tureckou agenturu Anadolu vyjádřili, že „se snažili civilistům vyhnout“. Popírají, že by neozbrojené lidi včetně dětí vraždili.

Nejhorší zvěrstvo Hamásu. Nejdřív nepotvrzené, ani Izraelem. Ale pak se svědci našli…
Foto: Sociální síť X
Popisek: Ozbrojenci Hamásu při útoku na účastníky festivalu Nature Party v Izraeli

Zvěrstva, která spáchala palestinská teroristická organizace Hamás během prvních hodin útoku na Izrael, někteří jeho lídři přirovnávají k řádění Islámského státu (ISIS). A izraelský premiér Benjamin Netanjahu americkému prezidentovi Joeu Bidenovi popsal, že krutost, s jakou palestinští teroristé vraždili civilisty, byla ještě horší, než s jakou zabíjel ISIS a je něčím, co nemá od dob holocaustu obdoby. Izraelský ministerský předseda se neubránil ani srovnání s masakrem v Babím Jaru u Kyjeva za druhé světové války.

Netanjahu zmínil, že palestinští teroristé měli při mučení svých obětí také usekávat hlavy a děti upalovat zaživa. „Vzali desítky dětí, svázali je, spálili, popravili. Sťali hlavy vojákům, pokosili ty mladé lidi, kteří přišli na festival v přírodě… Postavili pět džípů kolem prohlubně v půdě a jako v Babím Jaru je pokosili a ujišťovali se, že jsou mrtví,“ popsal svému americkému protějšku hrůzy izraelský premiér a připomenul záběry zobrazující zmasakrované rodiče, kteří se svými těly snažili ochránit své děti či brutálně znásilněné a zavražděné ženy, jejichž smrt následně teroristé oslavovali.

Největší masové vraždění Židů od dob holocaustu bylo podobně popisováno i reportéry, kteří na vlastní oči viděli následky sobotního útoku palestinských ozbrojenců – i oni se shodují, že brutalita, s jakou teroristé vraždili civilisty, nemá v moderní historii obdoby.

Reportér BBC poté, co teprve v úterý ráno ustaly boje v kibucu Kfar Aza, popsal, že v kibucu, do nějž se izraelské armádě podařilo vkročit až po 12 hodinách od jeho obsazení, spatřil oběti s useknutými hlavami. A že zástupce velitele jednotky 71. výsadkového týmu Davidi Ben Zion mu například ukazoval tělo jedné z žen, které útočníci sťali hlavu.

Také CBS News upozornilo, že Izraelci nalezli v Kfar Aza „masakr“ a že teroristé na místě uřezávali hlavy jak dospělým, tak dětem. Mluvčí Izraelských obranných sil Libby Weiss ve středu pro CBS News uvedl, že vojáci, kteří v úterý vstoupili do kibucu poblíž hranic s Gazou, uviděli výjevy, které ukazovaly, že palestinští teroristé nebrali žádný ohled na lidský život. „Aniž bychom se vyjadřovali explicitně, jelikož chceme respektovat utrpení rodin; vidíme tam krev rozlitou v domech. Našli jsme těla zmasakrovaných lidí,“ řekl s tím, že „ta zvrácenost je strašidelná“. „Nemohu to říct dostatečně,“ dodal.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka v Izraeli

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…