Nejsme ovce! Ubohé zvíře uvázané u koryta! Akce proti covidu: Policie bez práce, ale...

28.10.2020 14:27

Na demonstraci proti koronavirovým opatřením na náměstí Republiky v Praze ke konci zhoustla atmosféra. Počet účastníků totiž výrazně překročil maximální povolené množství sta lidí a magistrát zvažoval vynucené ukončení akce. Na místě hrozily potyčky s policisty. Svolavatel akce David Tesař mezitím do mikrofonu haleká hlášky jako „my se nedáme“ nebo „nejsme ovce“. Vše se nakonec obešlo bez podobných excesů, jaké proběhly na demonstraci fotbalových fanoušků před týdnem.

Nejsme ovce! Ubohé zvíře uvázané u koryta! Akce proti covidu: Policie bez práce, ale...
Foto: repro FCB
Popisek: Demonstranti diskutují s policisty

Hlavní řečník demonstrace David Tesař v pokračujícím projevu apeloval na národní hrdost a vyzývá přítomné k založení nové politické síly. „Já jsem byl celý život bojovník, a nadále budu,“ hřímal Tesař za hlasitých pokřiků ostatních „my taky“.

Anketa

Myslíte či víte, že jste prodělali covid-19?

50%
hlasovalo: 8861 lidí

„Budu se bít za vás a vy se budete bít za nás. Často dostávám dotazy na blanické rytíře, kde jsou. Ale to jste vy, každý z nás má totiž v sobě blanického rytíře, není to nějaký panáček v kopečku. Je to v nás, máme každý jeden v sobě, jsou to naše ctnosti, jako morálka, vůle, naděje, každý z nás je může najít. Proto prosím, najděme v sobě ty rytíře, my jsme blaničtí rytíři dnešní doby,“ zahrál Tesař na nacionalistickou strunu.

Pak se vyjadřoval o obecném stavu české společnosti, která je – podle něj – prolezlá bývalými příslušníky StB a komunisty. „Komunisti jsou tady pořád, dokonce tady vládnou, a to mi vadí. Nemám rád tyto totalitáře,“ skandoval Tesař a vyzval k vytvoření nové politické síly podpisem petice. „Abychom mohli vynést to smetí,“ burcoval.

„My vás nechceme,“ vzkázal současným politikům. „My chceme naši vlastní, nezávislou sílu, která bude sypat peníze do společné pokladničky a nebude je krást. Cesta bojovníka je v nenásilí, proto je tato nenásilná demonstrace ukázkou síly. Pokud nás ale nevyslyšíte, tak my tu sílu klidně ukážeme!“ volal do mikrofonu Tesař.

„Někdo se nám snaží neustále namluvit, že náš národ je plný zbabělců a že je národem nejednotným. Někdo se snaží neustále podrývat naše kořeny a duši tohoto silného a svébytného národa Čechů a Moravanů. Ten někdo se z nás, hrdého národa, snaží udělat jen ubohé domácí zvíře, které bude slepě uvázané u koryta a které někdo denně podojí a nakonec odvede na porážku. Proto se ptám, jste ovce?“ halekal Tesař, a křičící dav odpověděl – „Nejsme.“

„Ten někdo se škaredě plete, my nejsme ovce na porážku, nejsme zbabělci, jak nám namlouváte. Historie našeho národa hovoří jinak, naše historie je plná hrdinů. Nesmíme utíkat z boje, to dělají jenom politici. My jsme hrdí Češi a Moravané, jsme odvážní lvi a orli, jsme národ naší České republiky,“ volal Tesař.

„My se nedáme!“ zvolal na úplný konec. Lidé se potom poměrně poklidně rozešli... A přítomní policisté nemuseli, až na drobné slovní potyčky, zasahovat. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

15:57 Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

Moderátor internetové televize XTV oznámil start dvanáctého rozhovoru s Václavem Klausem. A druhý če…