Některým středočeským městům chybí úředníci, pomoci má růst mezd

02.01.2018 13:28

Některým středočeským městům chybí úředníci, pomoci má růst mezd. Letošní rozpočty obcí většinou počítají s vyššími daňovými příjmy oproti předchozím rokům, na druhou stranu právě růst tarifů mezd zaměstnanců veřejné správy i zaměstnanců v sociálních službách zatíží rozpočty růstem výdajů o několik procent. Zprávu přinesla ČTK.

Některým středočeským městům chybí úředníci, pomoci má růst mezd
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje

Například Slaný na Kladensku v letošním rozpočtu přidalo navíc i peníze na odměny, důvodem je snaha o udržení kvalitních zaměstnanců.

Podle starosty Mělníka Ctirada Mikeše (Mé město) je zvýšení tarifů potřebné, protože se stává, že se na volná místa na některých odborech nepřihlásí ani jeden uchazeč. „Nekoupím na trhu práce dnes průměrného úředníka. Neexistují,“ uvedl starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město).

Dle Mikeše se obce potýkají s nedostatkem kvalitní nebo alespoň průměrné pracovní síly. „Možná je to dočasná záležitost, ale v každém případě je to problém, je to problém i pro kvalitní výkon veřejné správy,“ dodal Mikeš.

Slaný mělo podle starosty Martina Hrabánka (ODS) ve srovnání s dalšími městy nižší průměr osobního ohodnocení úředníků. V rozpočtu proto vyčlenilo nejen peníze na zákonem dané zvýšení mzdových tarifů, ale také na další odměny. Při prosincovém projednávání rozpočtu se k bodu vedla delší diskuze, někteří zastupitelé s možností navýšení odměn nesouhlasili, ale podle starosty je velmi těžké úředníky sehnat, navíc v okolí Prahy je řada pracovních možností. „My se s tím setkáváme dnes a denně,“ doplnil Hrabánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

15:35 Roztržka ve studiu ČT: „Skáčete nám do řeči, dokud neřekneme, co chcete slyšet!“ Moravec přivedl do varu Filipa

V první hodině Otázek Václava Moravce v České televizi se utkali první místopředseda hnutí ANO a pos…