Nelíbí se vám to? Máte smůlu. Evropská komise podpoří kvóty na uprchlíky a volný vstup Turků do EU

03.05.2016 9:51 | Zprávy

Kvóty. Téma, které Evropskou komisi i přes odpor mnoha členských států Evropské unie neomrzí. Na pořadu mají být i zítra. Evropská komise totiž podle všeho podpoří podmíněný souhlas EU s bezvízovým stykem s Tureckem a navrhne zavedení povinných kvót na přijímání uprchlíků. Na základě informací BBC o tom informuje server iDnes.cz.

Nelíbí se vám to? Máte smůlu. Evropská komise podpoří kvóty na uprchlíky a volný vstup Turků do EU
Foto: Rudolf Komár
Popisek: Protidemonstrace za přijímání uprchlíků a proti fašismu

Schválení bezvízového styku je součástí březnové dohody mezi Evropskou unií a Ankarou. Ta na jejím základě omezila počty migrantů připlouvajících z Turecka na řecké ostrovy. K návrhu bezvízového vstupu do schengenského prostoru pro turecké občany má dojít i přesto, že Ankara nesplňuje všechny potřebné podmínky, jako například svobodu slova či spravedlivé soudnictví. 

Kromě bezvízového styku má přijít opět řeč i na povinné kvóty na přijímání uprchlíků. Podle Radiožurnálu by se mělo jednat o mimořádné případy, když by do členské země EU přišel velký počet žadatelů o azyl, který by daná země nedokázala zvládnout sama. Šlo by o případy, kdy by počet žadatelů překročil míru, jež bude stanovena pro každou zemi o 150 procent, píše iDnes.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Svoboda projevu

Když mluvíte o svobodě projevu, uvědomujete si, že to byla vaše vláda, která se ji snažila omezit? Kdo třeba vypínal weby nebo rozjel boj proti dezinformacím, za kterými jste schovávali podle mě úplně vše? A kdo urážel ty, co vyslovili jiný názor a nálepkoval je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jestli dopadnou zle, tak kvůli Fialovi. Vidlák vypíchnul po zátahu na drony zajímavost

20:57 Jestli dopadnou zle, tak kvůli Fialovi. Vidlák vypíchnul po zátahu na drony zajímavost

Zásah Vojenské policie proti spolku Skupina D vyvolal ostrou reakci předsedy hnutí Stačilo! Daniela …