Německo: Zákon o mazání věcí z internetu dopadl na AfD. „Merkelbába si vytírá svou tlustou řiť jako Adolf...,“ padlo dokonce

2. 1. 2018 7:51

Pokuta až 1,3 miliardy korun hrozí velkým sociálním sítím v Německu, pokud nesmažou po upozornění nenávistné komentáře či pomluvy. Zákon schválil parlament loni v létě, platí od prvních minut nového roku. Píše o tom server Novinky.cz.

Německo: Zákon o mazání věcí z internetu dopadl na AfD. „Merkelbába si vytírá svou tlustou řiť jako Adolf...,“ padlo dokonce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Německé ministerstvo spravedlnosti nyní proto oznámilo, že na svých webových stránkách zveřejní formuláře, díky kterým budou moci lidé příspěvky ze sítí nahlásit. Komerční sociální sítě následně budou muset nelegální obsah ze svých serverů mazat, a to do 24 hodin. V případě nejasností do sedmi dnů.

Anketa

Kolik procent šance má Miloš Zeman, že bude podruhé zvolen prezidentem?

4%
2%
4%
hlasovalo: 13918 lidí

Původní text ZDE

Sledovat příspěvky pak bude také speciální tým o stovce lidí. Ten se bude snažit sledovat příspěvky, které by mohly porušovat zákon. Kritici se v této souvislosti obávají, že norma povede k přehnanému mazání příspěvků na sociálních sítích, což může ohrozit svobodu slova. 

Nový zákon pak okomentoval český krajan v Berlíně Zdeněk Chytra, jenž spolupracuje s německou poslankyní za AfD Beatrix von Storch. „Úderem půlnoci vstoupil v Německu v platnost zákon ‚Netzwerkdurchsetzungsgesetz‘, na jehož základě jsou provozovatelé sociálních sítí povinni mazat ‚nepatřičné‘ komentáře a blokovat nebo mazat profily uživatelů. Krátce po půlnoci byl zablokován twitterový účet německé poslankyně za AfD Beatrix von Storch. Vítejte v roce cenzury,“ poznamenal.

K zákonu se pak vyjádřil i protiislámský aktivista Martin Konvička. „Merkelbába si s německou ústavou vytírá svou tlustou řiť tak ukázkově, že by jí Dolfi se svým ‚Zmocňovacím zákonem‘ mohl jen závidět. Ani jej totiž nenapadlo outsourcovat konečné řešení ‚soukromým firmám‘,“ řekl rázně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…