Nepomlouvejte památku Listopadu, zuřil Žáček z ODS

18.11.2024 22:35 | Monitoring

Poslanec Radek Vondráček (ANO) v pořadu 360° CNN Prima News kritizoval, že vzpomínkové akce k 17. listopadu 1989 se zvrhly ve festival nesnášenlivosti a vzájemného urážení. Rozčílil tím šéfa sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS), jenž Vondráčkovi vyčetl: „Chápu, že jste v hnutí v čele s Andrejem Babišem, který při položení květin na Národní skřípe zuby a nechce tam být,“ ohradil se, a že Vondráček by jeden z našich nejvýznamnějších svátků nejraději vymazal.

Nepomlouvejte památku Listopadu, zuřil Žáček z ODS
Foto: ČT24
Popisek: Pavel Žáček v pořadu Interview ČT24

To, jak se v Česku pojímá připomínka výročí 17. listopadu, Vondráčka každým rokem více a více rozčiluje. „Není to první rok, kdy mě opravdu rozčiluje a vadí mi, že se ze 17. listopadu stává spíše den politických manifestací, nevraživosti a někdy až nesnášenlivosti,“ uvedl poslanec ANO Vondráček ve vysílání CNN Prima News.

Na jeho stranického šéfa Andreje Babiše již tradičně při zapalování svíček u pamětní desky na Národní třídě pokřikovali odpůrci a skandovali „hanba“. Obdobně se zde s pokřikováním a s pískotem setkali vládní koalice a prezident Petr Pavel od svých kritiků.

„To, co se z oslav stává v ulicích, se mi ani trochu nelíbí,“ dodal poslanec Vondráček, jenž zdůraznil, že k 17. listopadu má jinak velmi hluboký vztah.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Vondráček je naivní !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseberan 96 , 19.11.2024 10:07:24
Jinak by nemohl vést diskuzi s něčím takovým jako je Žáček, fanatik který si založil celou svou kariéru na lžích a nálepkování !

|  9 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…