Nevidět zlo, neslyšet zlo, nemluvit o zlu! Taktika Jiřího Drahoše. Právník v něm vidí druhého Háchu, který ustupoval Hitlerovi

14.01.2018 11:31

Právník Tomáš Tyl se na sociální síti vyjádřil způsobem sobě vlastním k prezidentské volbě. Pokud se prezidentem stane Jiří Drahoš, podle právníka sehraje roli hlavy státu z dob nacistické okupace Emila Háchy. Hácha neuměl čelit Hitlerovi, Drahoš se nedokáže postavit Angele Merkelové, věští Tyl.

Nevidět zlo, neslyšet zlo, nemluvit o zlu! Taktika Jiřího Drahoše. Právník v něm vidí druhého Háchu, který ustupoval Hitlerovi
Foto: Vít Hassan
Popisek: Dorazil i Ivan Havel, bratr bývalého prezidenta

Uznávaný právník Emil Hácha se po abdikaci Eduarda Beneše rozhodl převzít úřad prezidenta, přičemž věděl, že má před sebou nesnadný úkol. Proplout obtížnou válečnou dobou. Podle Tomáše Tyla však proplouval touto obtížnou dobou tak, že ustupoval Adolfu Hitlerovi. Když se mu pokusil vzepřít, podrobili nacističtí pohlaváři státního prezidenta Protektorátu Čechy a Morava takovému tlaku, že se nakonec zhroutil.

Tyl má za to, že Jiří Drahoš bude novodobým Háchou. „Slušný, vzdělaný, jistě morální člověk, který to vezme, jelikož by to mohl vzít ‚někdo horší‘. Jeho taktika je nevidět zlo, neslyšet zlo, nemluvit o zlu,“ napsal. Zlu se však podle něj nesmí ustupovat. Zlu se musí čelit. Hácha mu ustupoval tak dlouho, až se nakonec ocitl ve vězení a zemřel jako zlomený muž.  

„Hácho, Drahoši, Angelo,“ zvolil na závěr právník, snad v narážce na slavné zvolání z Máje Karla Hynka Máchy „Hynku, Viléme, Jarmilo“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem starej, ale stále silnej a rychlej!“ Drsný nástup Mirka Topolánka na ty, kteří uráželi Kalouska v nemocnici

18:10 „Jsem starej, ale stále silnej a rychlej!“ Drsný nástup Mirka Topolánka na ty, kteří uráželi Kalouska v nemocnici

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se podrobil několikahodinové operaci dutiny bři…