Nováková: Jméno kupujícího ostravských hutí mě nepřekvapilo

12.10.2018 19:02 | Zprávy
autor: čtk

Ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za ANO) oznámené jméno kupujícího ostravských hutí ArcelorMittal Ostrava nepřekvapilo. Schůzku s uvedenou britskou firmou Liberty House neplánuje ale iniciovat, předpokládá, že se jí zástupci firmy ozvou sami. Nováková to dnes řekla ČTK. Novému majiteli podnik prodá současný vlastník, skupina ArcelorMittal, patřící indickému miliardáři Lakšmímu Mittalovi.

Nováková: Jméno kupujícího ostravských hutí mě nepřekvapilo
Foto: youtube.com
Popisek: Marta Nováková

„Liberty House byla jednou ze dvou firem, se kterými ArcelorMittal jednal, tou druhou byla British Steel, takže nás to nepřekvapilo. Mě to nepřekvapilo ani z toho úhlu pohledu, že firma patří do skupiny Gupta Group, která je indická, takže i toto mohlo sehrát nějakou roli. Předpokládáme, že nový vlastník se hutí ujme a bude pokračovat ve výrobě, tak jak je v podmínkách, které nařídila Evropská komise,“ uvedla Nováková.

Skupina ArcelorMittal kromě ostravských hutí Liberty House prodá i své ocelářské podniky ArcelorMittal Galati v Rumunsku, ArcelorMittal Skopje v Makedonii a ArcelorMittal Piombino v Itálii. Uvedené podniky jsou součástí kompenzace, ArcelorMittal je totiž musí prodat kvůli zachování hospodářské soutěže, protože kupuje největší evropskou ocelárnu, italskou huť Ilva.

Analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak dnes uvedl, že Liberty House je velká průmyslová skupina, kterou založil a vede miliardář Sanjeev Gupta, Brit s indickými kořeny. „Při výběru tedy mohla sehrát roli určitá národní náklonnost mezi majiteli obou společností. Liberty House má zdroje na nákup prodávaných hutí, i když je nutné uvést, že pro skupinu je nákup relativně veliký. Proto si na nákup bude muset půjčit peníze,“ řekl ČTK Tomčiak.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…