ODS roste? Ani náhodou. Zato Šlachtovci nabrali hurikán do zad, ukázal průzkum

11.05.2021 12:52

Květnové preference pokračují v nastolených trendech, kdy hnutí ANO nadále ztrácí a největší rival v podobě Pirátů a hnutí STAN posiluje. Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše by v květnu volilo 21,2 procenta respondentů, když potenciál klesl na necelou čtvrtinu. Zmíněná dvojice Pirátů a hnutí STAN naopak získala 24,3 procenta preferencí při osmadvacetiprocentním potenciálu (28,2 procenta). Květnová data redakci PL zaslala agentura Phoenix research.

ODS roste? Ani náhodou. Zato Šlachtovci nabrali hurikán do zad, ukázal průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta a jeho hnutí Přísaha spustilo celonárodní petici, kterou bude žádat o prověření všech veřejných zakázek, které byly v nouzovém stavu

Třetí místo by v pomyslném klání obsadil trojblok SPOLU, tedy ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Oproti dubnu však znovu poklesl, z 15,7 procenta na 15,4 procenta. Potenciál se pohybuje kolem osmnácti procent

Drobně posílila SPD, a to jak v preferencích (12 procent), tak i v potenciálu (14,8 procenta)

Na svém víceméně zůstávají sociální demokraté (5 procent), KSČM (4,3 procenta) a spojení Trikolóra, Svobodní a Soukromníci (3,2 procenta).

Květnové měření preferencí a potenciálu (zdroj: Phoenix research)

V květnovém měření voličských nálad se poprvé objevilo hnutí Přísaha, připsalo si rovná 3 procenta preferencí, ovšem potenciál, tedy teoretická možnost druhého hlasu, ukázala na rostoucí trend, když se zastavila těsně pod osmiprocentní hranicí (7,9 procenta)

Okolo půl druhého procenta se pohybují Zelení a rovněž Aliance pro budoucnost, spojovaná s miliardářem Pavlem Sehnalem.

Měření se uskutečnilo od 1. 5. do 10. 5. 2021 na vzorku 1017 respondentů.

Volební účast by v květnu činila 59,5 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…