Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

4.4.2020 11:45 dop.

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že vedení Prahy 6 přesunulo sochu maršála Koněva z náměstí Interbrigády. Na svém facebooku připomíná hlavní symbol tohoto památníku: „Rudá armáda nesla zásadní podíl na osvobození Evropy, která by jinak byla fašistická.“

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi
Foto: Facebook
Popisek: David Martinek

Anketa

Kdo podle Vás pohořel v boji s koronavirem?

hlasovalo: 19940 lidí
„Těm odporným lidem z TOP 09 se skutečně podařilo odstranit sochu maršála Koněva v Praze. Nesouhlasím s tím. Je to podlost a obyčejné svinstvo,“ vyjádřil Martínek svůj názor v úvodu komentáře.

„Rudá armáda nesla zásadní podíl na osvobození Evropy. Je to neoddiskutovatelný fakt. Ne komunistická propaganda. Je to historie, kterou nelze přepsat,“ zdůrazňuje. A dodává, že to byli mladí muži a mladé ženy, kdo stál proti nacistickým vojákům. „Mladí lidé, které každý den kosily kulomety a zabíjely granáty. Znamenalo to každý den jít a vědět, že dnes jdu umřít. Dnes mě zabijí,“ připomíná.

To vše jen proto, aby porazili nacistickou a fašistickou mašinerii. „Na jejímž konci by byly pod protektorátem hákového kříže všechny země Evropy. Nejen my. Ale celá Evropa by byla fašistická. Vládl by Hitler a jeho zločinci a zrůdy. Kdyby se ti lidé neobětovali,“ pokračuje Martínek.

„Zabili jich 26 milionů. Než se podařilo to zlo zastavit. Můžeme jim aspoň symbolicky poděkovat. Třeba tím, že jejich vojevůdci po válce postavíme sochu. A lidé jim po válce skutečně vděčně děkovali. Za tu oběť. To je smysl té věci. Té sochy,“ píše Martínek, podle nějž jsme na tu hrůzu zapomněli, protože jinak bychom to nedopustili. „Ale já nezapomínám. Díky za tu oběť. Druzja,“ dodává režisér.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…