Okamura rekordně vysoko, Babiš v útlumu, TOP 09 mimo. Nejnovější čísla

19.06.2018 12:10

Agentura SANEP zveřejnila další z řady různých průzkumů. I tento ukazuje, že je šéf hnutí ANO nejsilnějším politickým hráčem a žádná jiná strana se jeho ANO ani neblíží. Přesto má možná důvod k zamračení. Zato Tomio Okamura se svým hnutím Svoboda a přímá demokracie může jásat.

Okamura rekordně vysoko, Babiš v útlumu, TOP 09 mimo. Nejnovější čísla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Andrej Babiš (ANO) může být stále relativně spokojen. S předpokládaným ziskem 28,2 procenta by i dnes Babiš vyhrál volby, byť lehce oslabuje. Nepřekračuje hranici 30 procent jako dříve a nedosahuje ani ke 29 procentům, které ANO získalo ve sněmovních volbách v říjnu 2017.

Anketa

Kdyby v roce 2023 kandidoval na prezidenta znovu Václav Klaus starší, zvažovali byste jeho volbu?

60%
40%
hlasovalo: 9625 lidí

Velmi spokojení mohou být Piráti, kteří by se ocitli na druhém místě se ziskem 14,2 procenta. Na pomyslných stupních vítězů by skončila ODS, kterou by podle průzkumu v tuto chvíli volilo 13,5 procenta.

Jásat může i Tomio Okamura a jeho hnutí SPD, který se pohybuje na úrovni 12,4 procenta, přičemž setrvale roste. Až za Okamurou končí KSČM. Předpokládaný volební výsledek této strany již není dvouciferný. Komunisté by se mohli těšit na 7,4 procenta. ČSSD dokonce jen na 6,8 procenta.

Lidovci lehce překračují pětiprocentní hranici, takže do poslaneckých lavic by ještě zasedli. Totéž platí o hnutí STAN, které stojí na hraně pěti procent. A tím výčet stran, které by se dostaly do Sněmovny, končí. TOP 09 by s předpokládanými 4 procenty již zůstala před branami Sněmovny.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní

20:46 Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojj…