Okamura u Xavera řekl něco nepěkného o Kolářovi, který odstranil Koněva. Padlo i napojení na Sorose

10.04.2020 14:11

Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV pozval předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru. Ten si před sebe rozložil sadu papírů s poznámkami a rozpoutal slovní dělostřeleckou palbu, která se podobala kanonádě za první světové války. Nit suchou nenechal na starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09), kterého popsal jako elitáře, který studoval na prestižních školách a dnes nemá vztah k obyčejným lidem. Tvrdou ránu Okamura zasadil i premiéru Babišovi a Evropské unii.

Okamura u Xavera řekl něco nepěkného o Kolářovi, který odstranil Koněva. Padlo i napojení na Sorose
Foto: Screen Xtv
Popisek: Tomio Okamura rozmlouvá s Lubošem Xaverem Veselým
reklama

Hned na úvod se pustil do starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, který prozradil, že sochu sovětského maršála Ivana Sťěpanoviče Koněva nechal z náměstí Interbrigády záměrně odstranit v době nouzového stavu, aby se vyhnuli protestům „prapodivných lidí z pravicové i levicové spodiny“. „Dokonce i sluníčkářská média, např. Deník N toto citovala,“ prohlásil Okamura.

Anketa

Chcete, aby byl Andrej Babiš předsedou vlády i po volbách v roce 2021?

85%
15%
hlasovalo: 33510 lidí

Podle Okamury tak dali členové koalice TOP 09, STAN, KDU-ČSL a ODS vládnoucí na Praze 6, že občany, kteří nesouhlasili s odstraněním sochy Koněva z veřejného prostranství, považují za spodinu.

Pakliže se politik cítí tak nadřazeně a tak elitářsky, že jiné občany, kteří ho platí ze svých daní, ale nesouhlasí s odstraněním sochy Koněva, a těch občanů není málo, tak já myslím, že je to úplně šílená arogance, šílená nadřazenost a já musím toto jednání pana starosty Koláře absolutně odsoudit. A to i z toho pohledu, že starosta Prahy 6 Ondřej Kolář z TOP 09 se v minulosti zviditelnil mimo jiné tím, že zneužil 50 tisíc korun z rozpočtu Prahy 6, když na jeho pokyn vyplatili 50 tisíc korun časopisu Playboy pro jeho sebepropagační článek, a když to prasklo, tak ty peníze vrátil. To znamená, že je to člověk, který má mimořádně křivou páteř, protože troufnout si zneužít veřejné prostředky pro vlastní prezentaci v Playboyi, tak to je myslím už úplný vrchol,“ vyjádřil svůj názor Okamura.

V politice toho prý zažil už hodně, ale chování TOP 09 a celé koalice na Praze 6 ho prý opravdu zaráží. Neměli bychom prý zapomínat na to, že Koněv se svými vojáky osvobodil koncentrační tábor Osvětim, osvobodil Berlín osvobodil značnou část Československa. A zlehčovat tento fakt se Okamurovi zdá být hodně přes čáru. Zdá se mu, že jde o pokus přepisovat historii, s čímž nesouhlasí.

Fotogalerie: - Hudba z Hradu

Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...

Okamura v této souvislosti zmínil také tatínka Ondřeje Koláře, někdejšího velvyslance České republiky v USA i v Rusku Petra Koláře. „Jeho otec (Petr Kolář) spolupracuje právě s tím gay pornohercem Jakubem Jandou z té neziskovky Evropské hodnoty, která je právě financovaná tím Georgem Sorosem a EU,“ uvedl Okamura.

Kvůli tomu, že Petr Kolář pobýval v zahraničí, Ondřej Kolář získal vzdělání na prestižních školách a to je podle Okamury problém, protože studoval z daní českých občanů, ale nezískal vztah k obyčejným pracujícím lidem.

Touhu Ondřeje Koláře zviditelňovat se údajně ukázalo i trestní oznámení z roku 2017, které podal na Okamuru. Prý se mu nelíbilo, že Okamura odmítá v Česku přijímat ilegální migranty.

„To mě chtěl poškodit. Ty tzv. sluníčkářská média, to byly titulní strany, aby pošpinily Okamuru, protože prostě jsem proti islamizaci a proti přijímání nelegálních migrantů do České republiky,“ nedal se ve slovní palbě na Koláře zastavit. „To trestní oznámení samozřejmě policie odložila, protože to byl úplný nesmysl z jeho strany, plácnutí do vody a jemu to posloužilo ke zviditelnění mezi voliči TOP 09, kterých už moc není, ale asi mu to udělalo dobře,“ pokračoval šéf SPD.

Nakonec Koláře obvinil, že se nestará o školky na Praze 6, ani o zdejší komumikace.

Tím první téma uzavřel.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Posléze se věnoval koronaviru a otázce promořování populace. Nový nápad s promořováním podle Okamury ukazuje, že vláda nemá v této krizové situaci pořádný plán.  

„Já myslím, že je to nápad špatný, protože to odnesou starší lidé, odnesou to babičky, dědečkové a spousta dalších lidí. A hlavně, ten návrh nemá logiku v jedné věci. Oni říkali, že oni to promoří, ale co tedy budou dělat s lidmi, kteří patří k nejohroženější skupině? To jsou např. lidé s diabetem. Těch je 800 tisíc. A ať mi teda řeknou, jak tuhle skupinu 800 tisíc lidí z 10 milionů chtějí chránit!“ ptal se

Předseda SPD má pocit, že za změnou postoje vlády je třeba hledat tlak z Bruselu, který by prý rád opatření rozvolňoval. A to v situaci, kdy podle Okamury EU není schopná pomáhat těžce zkoušené Itálii.

Jestliže Babiš tvrdí, že všechno zvládne, měl by teď podle Okamury říct, že tu někdo umře a úmrtí nemusí být málo.

Poslední ránu Okamura zasadil veřejnoprávní České televizi. Považuje za přímo nehorázné, že generální ředitel ČT Petr Dvořák v časech koronavirové krize má odvahu mluvit o navýšení koncesionářských poplatků. Kdyby bylo na Okamurovi, zrušil by je.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…