Okamura vyčinil Pirátům: „Dobře, že vám jdou preference dolů.“

15.09.2021 15:12 | Ze sítí

Koalice Pirátů a STAN podle Tomia Okamury nadále prosazuje omezující plošná opatření a také blokují zákon SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými. „Celá republika ví, že náš návrh zákona je ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými. A vy si tady zoufale hledáte nějaké obezličky, že tomu tak není. Prostě a jednoduše Piráti podporují nepřizpůsobivé, podporujete zneužívání dávek nepřizpůsobivými,“ rozohnil se na jednání Sněmovny Okamura.

Okamura vyčinil Pirátům: „Dobře, že vám jdou preference dolů.“
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

„Vy Piráti jste byli ta strana, která hlasovala pro pandemický zákon, tak já chápu, že vám to vyhovuje, ta plošná opatření, vyhovuje vám to omezování svobod občanů. Vždyť vy jste hlasovali pro, já si na to velmi dobře pamatuji. I ve svém mobilu mám staženo, že poslanecký klub SPD byl jediným poslaneckým klubem, který hlasoval proti pandemickému zákonu. Vy jste byli pro pandemický zákon, my proti, vy to obhajujete, tak tady hledáte nějaké důvody,“ pustil se do Pirátů Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

A jeho kritika nekončila. „Vy jste pro pandemický zákon, vy jste pro pandemickou pohotovost, vy jste pro možnost těchhle plošných protizákonných, protiústavních opatření, která tady už více než dvacetpětkrát zrušil soud. My jsme proti. V pohodě, aspoň se to před volbami jasně řeklo,“ tvrdí.

Dalším tématem, se kterým Okamura nebyl spokojený, je návrh zákona na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými.

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

26%
71%
hlasovalo: 42201 lidí
„Prostě a jednoduše Piráti podporují nepřizpůsobivé, podporujete zneužívání dávek nepřizpůsobivými. Ví to tady celá Sněmovna, protože na tom komplexním pozměňovacím návrhu k návrhu SPD, který zpracovala tady naše poslankyně Lucie Šafránková, většina Sněmovny na tom návrhu následně spolupracovala. Jediní vy jste tady zůstali osamocení, ještě asi s panem poslancem Čižinským z KDU-ČSL a asi s panem poslancem Dolínkem ještě z ČSSD. Jediní vy jste tady osamocení,“ rozčílil se Okamura.

To podle něj znamená, že celá Sněmovna ví, že SPD chce ukončit zneužívání dávek nepřizpůsobivými. Piráti ale zneužívání dávek nepřizpůsobivými podle něj podporují. „Vy to podporujete, vy podporujete zneužívání dávek nepřizpůsobivými, tak si tady choďte na mikrofon klidně stokrát, já vám to tady stokrát budu opakovat a ví to už i celá republika. A je dobře, že to ví, a je dobře, že vám jdou preference dolů,“ zakončil svoji řeč Okamura.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zhroucení Česka. Včera vyslechl Fiala, dnes veřejně: Expert tvrdě

13:41 Zhroucení Česka. Včera vyslechl Fiala, dnes veřejně: Expert tvrdě

Prezident Zaměstnavatelského svazu důlního a naftového průmyslu a viceprezident Konfederace zaměstna…