Opozice už se klepala štěstím, že Babiš končí... Premiér popsal, jak mu ve funkci bylo fakt špatně

15.08.2021 11:06

Jméno Tünde Bartha budí ve společnosti zvědavost. O této ženě se toho příliš neví, přesto jí byla svěřena funkce vedoucí Úřadu vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se rozhodl, že pracovní náplň své pravé ruky spolu s jejich vzájemným vztahem konečně představí světu v rámci své knihy Sdílejte, než to zakážou. A zašel do zajímavých podrobností.

Opozice už se klepala štěstím, že Babiš končí... Premiér popsal, jak mu ve funkci bylo fakt špatně
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)

Na nejbližší spolupracovnici došlo v kapitole „Moje ženy“ hned po mamince, dceři a manželce Monice. Andrej Babiš otevřeně přiznal, že právě s paní Tünde tráví suverénně nejvíce času ze všech.

„Tünde. Ta, která se mnou tráví nejvíc času. Ta, která si taky nejvíc vyžírá moje pracovní tempo. Šéfka Úřadu vlády Tünde Bartha. Má maďarskou národnost, ale je to hrdá Češka, která plakala dojetím, když získala české občanství,“ píše Babiš, že s Tünde spolupracuje už šest let v kuse.

Je toho názoru, že Bartha má možná nejvyšší manažerské kvalifikace v naší zemi. „Každý jeden den. Je to ona, kdo ještě za tmy ode mě dostává první SMSky. Její pracovní den začíná, stejně jako ten můj, mnoho hodin před tím, než průměrný poslanec vyleze ze sprchy a začne si vařit kafe, a končí každý den po více než 12 hodinách,“ nešetří premiér chválou.

Kromě toho, že je Bartha náměstkyně sekce celého Babišova kabinetu včetně protokolu, poradců, ale i tiskového oddělení, řídí celý aparát kolem něj a ručí mu za to, že schůzky a jednání, včetně těch se špičkovými světovými státníky, jako to bylo s Trumpem v Bílém domě anebo s Angelou Merkelovou a Emmanuelem Macronem při 100. výročí ČSR v roce 2018, proběhnou hladce.

„To, že se mnou dokáže držet krok a ještě jí zbývá energie se se mnou hádat, vám napoví, jak je to občas ostrá a urputná ženská a jen tak nic ji nerozhodí. I časopis Forbes si všiml, že je de facto jedna z nejvlivnějších žen v zemi a věnoval jí zaslouženou dvoustranu,“ připomněl, že zde měla své místo mezi největšími podnikatelkami a manažerkami.

Že ji vnímá skutečně výjimečně, potvrzují i další jeho slova: „Na rozdíl od jiných nesedí v luxusní kanceláři a nesbírá kabelky a šperky, ale maká ve prospěch naší země v malé kanceláři vedle té mé anebo pobíhá ze schůzky na schůzku se svým diářem a mobilem. Co mě na ní fascinuje, je to, že má pořád dobrou náladu, že neztrácí chuť jít stále dál. Tedy, když jí do toho nevlezou rodinné záležitosti a smysl jejího života, její dcera Lily. Tehdy musí jít práce stranou. I Babiš,“ dodává smířlivě.

Vděčný je jí i za to, že dokázala změnit jeho „šílený“ pracovní režim. „Ty okolnosti nebyly vůbec hezké. Bylo to jednoho večera po extra náročném týdnu. Koukám do zrcadla, a mám úplně rudé jedno oko. Praskla mi žilka, nebylo mi dobře. Tünde mě donutila okamžitě odjet do nemocnice, kde zjistili, že mám nebezpečně vysoký tlak. Média toho byla plná. Opozice se klepala štěstím, že Babiš končí. Následující den už jsem měl na stole tlakoměr a čaj z bajkalských bylinek,“ popisuje, že na oporu Tünde se může spolehnout v každém směru.

I to byl důvod, proč přistoupil na nový začátek pracovní doby. „Místo obvyklých 6.00, které jsem zavedl už jako ministr na financích, začínáme na Úřadě vlády už druhým rokem až v 7.00.“

Plusové body pak šéfce Úřadu vlády přičítá nejen za zahraniční politiku, ale i zorganizování mnoha zajímavých akcí: „Zorganizovala v Lichtenštejnském paláci výstavu všech dárků, které jsem obdržel od státníků, dny otevřených dveří, nebo charitativní sbírku pro postižené dítě našeho zaměstnance, anebo sbírku pro kolegyni, které shořel dům. Když se kolem mě vyskytne jakýkoli náročný úkol nebo situace, na kterou nemám kapacitu, vím, že není nikdo lepší, aby to pohlídal a vyřešil, než Tünde,“ netají se tím, že má jeho plnou důvěru.

Závěrem vyzdvihl ještě jednu její zásluhu – státní pohřeb Karla Gotta: „Když se 1. října 2019 po celé zemi roznesla zpráva, že zemřel Mistr Karel Gott, hned jsem nabídl jeho rodině, že umělci vystrojíme státní pohřeb se všemi poctami. Rozloučení pro veřejnost v paláci Žofín a mše v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Byla to neskutečně náročná akce, na přípravu jsme měli jen sedm dní, a já věděl, že pokud to někdo zvládne, tak jedině Tünde.

Nezklamala mě ani rodinu pana Gotta. Zkoordinovala všechna místa, organizace, policii, hasiče, magistrát. Desítky tisíc lidí se díky ní mohlo s Karlem Gottem rozloučit, jak se patří. Na smuteční projev Jiřinky Bohdalové v katedrále pamatuju doteď. A nejsem sám,“ dodal premiér.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Ondřej Veselý byl položen dotaz

Pane Judr.Veselý,

jak vám mohou dnes věřit občané jako levici ? Nu a tak jdou na ty demonstrace s těmito jak jste napsal "Dezoláti " z levice krom slov napsaných na PL, dnes není vidět jiná snaha. Nebo si myslíte, že současná vláda se bude řídit vašimi doporučeními ? Byla jsem vašim voličem a mnoho mých známých, vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

23:04 Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

„Dopředu naplánovaný podvod na voličích.“ Tak hodnotí Matěj Stropnický snahu miliardáře Jana Barty r…