Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

26.03.2019 14:43

V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, předsedou TOP09. Europoslanec vysvětloval, jak se snaží působit zejména na mladou generaci, aby chodila k volbám do Europarlamentu. "Vy už jste se nenarodili jako Češi, ale jako Evropané," pronesl přitom. "Mé půlroční dítě se rozhodně narodilo jako Čech a bude tak i vychováno. Věřím, že většině rodičů se v ČR rodí primárně Češi a nikoliv Evropané," vzkazuje mu Jan Skopeček z ODS. A přišlo i přirovnání ke kolaborantům.

Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

"Vnímání Evropské unie na západě, ve starších evropských státech, je výrazně odlišné od toho, jak to bohužel vnímají některé přistoupivší země z bývalého postkomunistického bloku. Je to dáno atmosférou u nás, že se s Evropskou unií zas tak neidentifikujeme. Jsme my, pak je zeď a pak je Brusel. To, že my jsme součástí Bruselu, to, že volby jsou důležité, protože jejich výsledek ovlivní skrz evropskou legislativu i naše životy zde, to si lidé bohužel neuvědomují," řekl europoslanec a pražský zastupitel.

"Jak vy osobně jako europoslanec s tímto fenoménem bojujete?" ptal se Denemark Pospíšila. Ten řekl, že jako europoslanec má omezené možnosti, ale v posledních pěti letech prý navštívil desítky středních škol , kde se prý kdy snažil mladým lidem osvětlit, o čem je Evropská unie. "Snažím se soustředit na mladší generaci, protože vy už jste se nenarodili jako Češi, ale jako Evropané. Máte největší potenciál využít výhody Evropské unie," pronesl Pospíšil.

Zejména tato poslední věta leckeré zaujala. Například toto vzkazuje europoslanci poslanec ODS Jan Skopeček: "Chtěl bych předsedovi TOP09 Jiřímu Pospíšilovi vzkázat, že mé půlroční dítě se rozhodně narodilo jako Čech a bude tak i vychováno. Věřím, že většině rodičů se v ČR rodí primárně Češi a nikoliv Evropané. Spolupráce v rámci EU nesmí znamenat vzdání se vlastní státnosti, kořenů, historie, identity."

Skopečkovo doporučení bylo ještě umírněné. Publicista a glosátor Josef Provazník přirovnal Pospíšilův výrok rovnou ke kolaboraci: "Vy mladí už jste se nenarodili jako Češi, ale jako Němci. Chceme, aby Protektorát Čechy a Morava byl aktivním členem Velkoněmecké říše.

Obergruppenführer
Georg Pospischil v. r."

A ekonomka Hana Lipovská odhaluje, proč tak Pospíšil uvažuje: "Rozhovor s Jiřím Pospíšilem je objevný. Tvrzení 'jsme součástí Bruselu' a 'mladí nejsou Češi, ale Evropané' ovšem zní hned o něco racionálněji, pokud je říká 'hrdý otec dvou psů'. Snad budou pejskové tatínkovi do Bruselu jednou coby hrdí Evropané přispívat na důchod..." Tomuto tématu se rozhovor v E15 taktéž věnoval a Pospíšil se tak označil, když se ho redaktor ptal na návrh TOP09 zvýšit tresty za týrání zvířat.

Fotogalerie: - Topkařské tramvaje

Kandidáti TOP 09 vyjeli v tramvajích po Praze. Spo...
Vyjeli ve dvou historických a jedné moderní tramva...
Poslanec TOP 09 Martin Plíšek
Místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová s...
Předvolební tiskoviny
Karel Schwarzenberg se podepisuje v restauraci Na ...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…