Jako první si vzal slovo Vladimir Putin a pochvaloval si, že jednání mezi oběma muži bylo otevřené a přátelské. Vztahy obou zemí jsou sice napjatější než jindy, ale ruký prezident upozornil, že doba ideologického střetu obou těchto velmocí je pryč. Velmoci musí společnými silami řešit např. otázku boje s terorismem. Schůzka s Trumpem prý Putina přesvědčila, že zde existuje prostor ke zlepšení bilaterálních vztahů.
„Považujeme za nutnou další spolupráci v oblasti celého komplexu vojenských otázek," zdůraznil Trump s odkazem na americký protiraketový deštník a na otázku rozvíjení obranných systémů přímo ve vesmíru. „Je třeba hledat místa dotyku a vzájemné spolupráce," zdůraznil Putin. Kupříkladu v ekonomické oblasti sami podnikatelé lépe vědí, v čem mohou kooperovat. Podle Putina je tedy na státnících, aby jim nechali prostor.
Dobrým příkladem spolupráce může být podle ruského prezidenta vyřešení situace v Sýrii a návratu běženců domů. „K tomuto tématu máme všechny potřebné složky," poznamenal Putin. Poté, co byli poraženi teroristé na jihu, musí být podle Putina vyřešena i situace na Golandských výšinách tak, aby se tamní situace zklidnila a zároveň byla zajištěna bezpečnost státu Izrael.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp