Ozval se Jiří Drahoš! Pavel Šafr vyhrožuje. Peszynski se vyjádřil. A jak to, že se řvalo přímo před Sněmovnou?

12.07.2018 8:40

Zasedání Sněmovny k hlasování o důvěře vládě, které skončilo až v půl druhé ráno, vzbudilo mnoho vášnivých reakcí na sociálních sítích. Přinášíme vám ty nejzajímavější: Kalousek, Drahoš, Peszynski, Šlechtová a další.

Ozval se Jiří Drahoš! Pavel Šafr vyhrožuje. Peszynski se vyjádřil. A jak to, že se řvalo přímo před Sněmovnou?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš
reklama

Miroslav Kalousek mluví o tom, že trestně stíhaný StBák přivádí komunisty k moci. Trefuje se i do někdejšího ministra kultury, obrany a zahraničí Martina Stropnického, který je nyní poslancem za hnutí ANO.

K jednání o vyslovení důvěry vládě ANO a ČSSD s podporou komunistů se vyjádřil také prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Podle něj jde o smutný den pro českou demokracii. „Máme komunisty zpět u moci,“ říká.

Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek na twitteru napsal: „Vítejte v nové době. V České republice máme komunistickou vládu.“

Anketa

Máte radost, že vláda Andreje Babiše získala důvěru Poslanecké sněmovny?

83%
17%
hlasovalo: 13210 lidí

Šéfredaktor serveru Forum24 Pavel Šafr má pro premiéra Babiše jasný vzkaz. „Pane Babiši, dostal jste, co jste chtěl. Rozvrátil jste zemi, zkorumpoval jste, co šlo. Pošlapal jste pravidla. Zlikvidoval jste noviny a likvidujete demokracii. Teď je třeba hájit všechny možnosti, abychom mohli říkat, co si o vás myslíme,“ napsal Šafr na facebooku.

Karlu Šlechtovou mrzelo podle příspěvku na facebooku hlavně to, že se její Rambohafík nestihne vyčurat.